Partija KPV LV, startējot Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, grib pievērsties gan dzīvojamo namu iekšpagalmu attīstīšanai, gan novērst pašvaldības kapitālsabiedrību funkciju uzticēšanu ārpakalpojumā, gan sola uzklausīt rīdzinieku domas galvaspilsētas dzīves uzlabošanā. Sabiedriskās domās mērījumu dati gan liecina, ka atbalstīt KPV LV ar savu balsi vēlēšanās gatavi gaužām maz vēlētāju.

Pirms četriem gadiem dibinātā partija KPV LV 2017. gadā startēja vairāku pašvaldību vēlēšanās, arī Rīgā. Toreiz tās pirmais numurs galvaspilsētas kandidātu sarakstā bija tagadējais Saeimas deputāts un Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Zakatistovs. Tolaik Zakatistovs startēja ar vairākiem ļoti asiem un emocionāliem uzstādījumiem par prioritātēm galvaspilsētā.

KPV LV Rīgas domē neiekļuva, jo par to nobalsoja 3824 cilvēki jeb nedaudz virs pusotra procenta vēlēšanu dalībnieku. Toreiz, saskaitot plusiņus un svītrojumus vēlēšanu zīmēs Rīgā, Zakatistovu apsteidza Linda Liepiņa, kuras priekšvēlēšanu aktivitātes un dalība diskusijās noteikti nebija tik plaša kā kolēģim. Jāpiebilst, ka pašlaik Liepiņa jau ir to vairāku Saeimas deputātu vidū, kuri jau pametuši KPV LV frakciju un pašu partiju.

Kad šogad kļuva skaidrs, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas šogad patiešām notiks, KPV LV sākotnēji cerēja uz ideju par kopīgu sarakstu ar vēl kādām partijām. Tas neīstenojās, turklāt partijas kongresā ievēlētā valde juridisku nianšu dēļ izrādījās lemt nespējīga un KPV LV jau atmeta plānu startēt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās. Taču, kad vēlēšanas pārcēla uz augusta beigām, KPV LV bija izdevies pārvēlēt valdi, kas jūnijā tomēr lēma: partija startēs Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās un visai drīz nosauca mēra kandidātu – Ralfu Nemiro, kurš, zaudējot pielaidi darbam ar valsts noslēpumu, no ekonomikas ministra kabineta jau bija atgriezies Saeimā.

Līdzās Nemiro KPV LV saraksta augšgalā ir Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs Krists Lipšāns, kā arī Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Projektu nodaļas vadītāja Jūlija Stare. Vēl nesen viņa strādāja Latvijas Universitātē, taču iesniedza atlūgumu, kad nepiekrita Izglītības un zinātnes ministrijas nu jau ar tiesas lēmumu noraidītajiem centieniem nepieļaut universitātes rektora Indriķa Mūrnieka pārapstiprināšanu amatā. Ceturtais kārtas numurs uzticēts uzņēmējam SIA „MetPro” vadītājam Vasilijam Nilovam, kurš cer uzrunāt krievvalodīgo elektorātu. KPV LV pieteikusi gandrīz pilnīgu sarakstu ar 61 no 63 deputātu kandidātiem, tajā ir daudz uzņēmēju, tomēr lielākais vairums plašākai publikai nav zināmi.