Partija „Latvijas Krievu savienība” ir izlaidusi pēdējos divus pašvaldību vēlēšanu ciklus, taču pēdējos gados ikkatrās Eiropas Parlamentavēlēšanās uz Briseli ticis aizsūtīts vismaz kāds tās pārstāvis. Šajā gadāLatvijas Krievu savienībai un tās saraksta līderim Miroslavam Mitrofanovam ir iespēja pacīnīties par vietu Rīgas domes 60 deputātu lokā.

Pēdējoreiz Rīgas domē no Latvijas Krievu savienības priekšgājējas, partiju apvienības „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”, ievēlētie darbojās laikā no 2005. līdz 2009. gadam. PCTVL turpmākajos gados pavadīja iekšējas nesaskaņas un izirums, vairāki aktīvisti pārvācās uz nākamo „Saskaņas centru”. Politisko migrantu vidū bija, piemēram, PCTVL Rīgas domes saraksta līderis 2001. gada vēlēšanās un šobrīd ilggadējais Saskaņas frakcijas Saeimas deputāts Sergejs Dolgopolovs. 2009. gadā PCTVL Rīgas domē neiekļuva un turpmākajās divās pašvaldību vēlēšanās galvaspilsētā nepiedalījās. Pa to laiku PCTVL pārtapa par Latvijas Krievu savienību.

Saraksta līderis ir kādreizējais Saeimas uz neilgu laiku arī Eiropas Parlamenta deputāts Miroslavs Mitrofanovs. Aiz viņa sarakstā kandidē Eiropas Parlamenta deputāta palīdze Inna Djeri, kura nesekmīgi startējusi dažādās iepriekšējās vēlēšanās. Kandidātu saraksta augšgalā ir bijušie Saeimas deputātiJakovs Pliners un Vladimirs Buzajevs. Sarakstā ir kopumā pieci kandidāti, kuri bijuši Eiropas Parlamenta deputātes Tatjanas Ždanokas palīgi. Kandidātu sarakstā kā pēdējais startē Latvijas Antinacistiskās komitejas aktīvists Aleksandrs Giļmans, kurš skandalozu publicitāti agrāk guvis ar aktivitātēm 16. martā.