Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās no saraksta „Vienoti Latvijai” kandidē 12 cilvēku – vismazākais kandidātu skaits. Saraksta līderis Dainis Vītols jau atzinis, ka vēlas piedāvāt alternatīvu vēlētajiem un šis starts vērtējams kā eksperiments.

Rēzeknē 2011. gadā dibinātā partija „Vienoti Latvijai” iepriekš rūpīgi gatavojās 12. Saeimas vēlēšanām 2014. gadā. Tolaik partijas un saraksta līderis bija politiķis un uzņēmējs, par oligarhu dēvētais Ainārs Šlesers. Līdz pārstāvniecībai Saeimā gan neizdevās tikt – partija guva vien nedaudz vairāk par 1% vēlētāju balsu. Drīz pēc tam Šlesers paziņoja, ka no politikas aiziet. Vēl gadu pirms tam, 2013. gadā, partija „Vienoti Latvijai” startēja pašvaldību vēlēšanās. Rīgā tās saraksta līderis toreiz bija Rīgas Tehniskās universitātes rektora vietnieks Mareks Zeltiņš, bet, neesot atpazīstamiem kandidātiem, ieguva vien 0,48% vēlētāju balsu. Vienlaikus togad partija „Vienoti Latvijai” ieguva pārstāvniecību astoņās pašvaldībās, galvenokārt Latgalē. Partijas pārstāvji 2017. gadā ievēlēti četrās vietvarās.

Šī gada Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās partija „Vienoti Latvijai” gan nepiedalās – no partijas vien aizlienēts nosaukums, lai varētu startēt šajās vēlēšanās. Dalību ārkārtas vēlēšanās šie cilvēki nodēvējuši par eksperimentu. To apliecina arī salīdzinoši nelielais kandidātu skaits – 12.

Neviens no „Vienoti Latvijai” sarakstā iekļautajiem 12 kandidātiem nav šīs partijas biedrs.

Sarakstā pirmais numurs ir “Ferado” Zinātniskās biedrības valdes priekšsēdētājs arhitekts Dainis Vītols. Latvijas Homeopātu asociācija startam Rīgas vēlēšanās izvirzījusi tās valdes locekli Rīgas Stradiņa universitātes docentu medicīnas zinātņu doktoru Normundu Limbu.