10. februārī Rīgā, mūzikas namā "Daile", notiks mūzikas industrijas, autortiesību un blakustiesību likumdošanas problemātikas jautājumiem veltīta konference. To rīko Pašnodarbināto mūziķu biedrība, kurā darbojas 106 mūziķi un producenti. Konferencē piedalīsies arī valsts pārvaldes pārstāvji un diskutēs ar mūziķiem gan par autortiesībām, gan esošo autoratlīdzības režīmu un saimnieciskās darbības ieņēmumu kontu.

Lai aizstāvētu mūziķu intereses, pirms nepilniem trim gadiem tika izveidota Pašnodarbināto mūziķu biedrība. Biedrības dibināšanas iniciatori bija tādi Latvijā pazīstami mūziķi kā Aivars Hermanis, Guntars Račs, Jānis Lūsēns, Mārcis Auziņš un Kaspars Zemītis, kurš arī kļuvis par biedrības valdes priekšsēdētāju.

Pandēmijas laikā, kad bija pulcēšanās ierobežojumi, daļa mūziķu palika bez iztikas līdzekļiem, jo pabalstu lielums bija atkarīgs no nomaksātajiem nodokļiem. Pašnodarbināto mūziķu biedrības padomes loceklis Guntars Račs stāsta, ka mūziķi ir radoši cilvēki un tiem ne vienmēr gribas iedziļināties likumdošanā, bet ir svarīgi zināt, kā mūziķus ietekmēs, piemēram, ES digitālā vienotā tirgus direktīva un Latvijas Autortiesību likums.

Šodien mūzikas industrijas, autortiesību un blakustiesību likumdošanas problemātikas jautājumiem veltītajā konferencē piedalīsies arī Eiropas Parlamenta viceprezidents Roberts Zīle. Viņš atzīst, ka mūziķu un likumdevēju dialogs ir vajadzīgs un kā svarīgu jautājumu min, piemēram, autortiesību jautājumu.

Konference norisināsies mūzikas namā „Daile” norisināsies no 10.00 līdz 13.00 un to varēs vērot arī tiešsaistē biedrības Facebook lapā.