Kopš 7.decembra norit parakstu vākšana referenduma ierosināšanai par partnerības institūta ieviešanu. Kā informē Centrālā vēlēšanu komisija, līdz šim savākti nepilni 4000 parakstu. Lai šo jautājumu nodotu tautas nobalsošanai, gan nepieciešams ievērojami vairāk – gandrīz 155 000 parakstu. Ļoti aktīva nostāja šī mērķa sasniegšanā ir Latvijas kristīgajām konfesijām. Vai tad patiešām no kanceles aicina iet un balsot?

Eva Birzniece nav liela baznīcā gājēja, bet Otrajā adventē gribējusi redzēt Krustpils baznīcu no iekšpuses; todien bijis arī koncerts, tāpēc kopā ar vīru aizgājuši uz dievkalpojumu. Sprediķis bijis "inteliģents, domas izvedums pat interesants" – par vārda "Betlēme" atšķirīgo nozīmi. Tad sekojis aizlūgums – par pāvestu, par Latvijas luteriskās baznīcas vadību, bet tālākais gan sagādājis nepatīkamu pārsteigumu.

"Pilnīgi plūstoši, mierīgi mācītājs tajā pašā lūgumā saka: lūdzu, neaizmirstiet aiziet parakstīties referendumā. Uzreiz aiz šiem vārdiem ar vīru saskatījāmies un cēlāmies augšā no saviem augstajiem soliem, un gājām laukā," pastāstīja Eva.

Viņi ar vīru gan bijuši vienīgie, kuri pamet baznīcu. Radies priekšstats, ka visiem pārējiem tas ir pieņemami, ka no kanceles izskan šāds aicinājums.

Ar pieredzēto Eva dalījusies arī ierakstā sociālajā tīklā "Facebook", kur uzdevusi jautājumu, vai Latvijas luterāņu baznīca vienmēr ir bijusi tik politiska un tik ļoti normalizējusi naidu pret citādo. Viņa arī aicina Kultūras ministriju, kura ir atbildīga par sabiedrības integrāciju, vairs nepiešķirt naudu baznīcām, ja jau tās "praktizē, popularizē un veicina naidu".

Tā kā tas notika luterāņu baznīcā, Latvijas Radio uzrunāja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskapu Jāni Vanagu. Vai tas ir pieņemami, ka baznīcā izskan šāds aicinājums?

"Kad kaut kas tāds notiek, tad es personīgi un baznīcas vadība saņem daudzus pārmetumus, kāpēc bīskapi klusē, kāpēc baznīcas vadība neko nedara, kāpēc jūs nerīkoja demonstrācijas, neaicināt uz piketiem. Tie cilvēki, kam vajag protestēt pret šādu lietu, var katrs personīgi to izdarīt. Mēs esam arī pateikuši un aicinājuši: tagad ir iespēja, lūdzu, dariet," sacīja Vanags.