Vai Krievijas opozīcijas spēki varētu apvienoties kopīga mērķa sasniegšanai? Tāds jautājums pēdējā laikā regulāri izskan publiski. Tomēr viedokļi par to, vai un kā tas būtu jādara, ir krasi atšķirīgi. Daži domā, ka Krievijas opozīcijai vajadzētu apvienot spēkus pret pašreizējo prezidentu Vladimiru Putinu, bet citi saka, ka šobrīd tas tāpat neko nedotu. Ne mazums akmeņu tiek mests arī ieslodzītā politiķa Alekseja Navaļnija un viņa Pretkorupcijas fonda virzienā par nevēlēšanos sarunāties ar citiem opozīcijas spēkiem.
Jūnija sākumā Eiropas Parlamentā notika plaša konference, kas vienā telpā spēja sapulcināt dažādus Krievijas opozīcijas politiķus, kā arī žurnālistus, aktīvistus un nevalstiskā sektora pārstāvjus. Galvenais sarunas temats bija iespējamie attīstības scenāriji pēc pašreizējā Krievijas prezidenta Vladimira Putina aiziešanas no amata.
Pēc divu dienu diskusijām daudzi klātesošie izteica atzinību, ka beidzot ir varējuši ne tikai satikt Eiropas Parlamenta deputātus, bet arī aprunāties savā starpā. Tad izskanēja jautājums, vai šis pasākums varētu kalpot par grūdienu opozīcijas spēku apvienošanai?
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X