Kopš pagājušā gada marta par nelegālo sistēmu izmantošanu, lai skatītos aizliegtos Krievijas kanālus, var sodīt ne tikai izplatītāju, bet arī lietotāju. Cilvēki ziņo policijai par propagandai pakļautiem kaimiņiem un radiem. Neskatoties uz to, pieprasījums pēc nelegālā satura pieaug. Vēl vairāk. Satelīta antenu īpašnieki Krievijas federatīvos propagandas kanālus var skatīties brīvajā apraidē. Un par to sodīt nevar.

Nopirkt satelīta antenu var vienkārši un ātri. Latvijas Radio sazvanītie pārdevēji saka, ka ar viņu „šķīvjiem” būšot redzami gan bezmaksas Krievijas televīzijas kanāli.

„Nu droši vien uz pavadoņiem brīvos kaut kādus kanālus var skatīties. Tur vai nu jums pašiem jāsaprot, vai nu ar kādu no saviem meistariem jāsazinās.”

Bet ja pacenšas, tad arī tie, kas ir aizkodēti un par kuriem būtu jāmaksā.

„Ir jāmeklē „box” jāliek, nebūs savādāk. – Kas jāliek? - Drusku savādāks dekoders tur jāliek ir. – Vai tas ir legāli? – Nu, nē. Ir jāmeklē privātos. Nedrīkst skatīties krievu kanālus, bloķē viņus.”

Krievijas televīzijas kanāli Latvijā ir aizliegti, bet joprojām redzami. Saskaņā ar Krievijas likumiem federatīvai televīzijai ir jābūt brīvajā piekļuvē. Runa ir par tādiem propagandas kanāliem kā „Pirmais”, RTR, „Krievija 24”, NTV, TNT. To signāls ir labi uztverams Latvijas teritorijā, vajagot tikai pareizi noregulēt antenu. Bet nomērīt vai izsekot tam, ko tieši cilvēks skatās ar satelīta antenas palīdzību, neesot iespējams, stāsta valsts akciju sabiedrības „Elektroniskie sakari” vecākais eksperts apraides jautājumos Juris Rencis.