Pēc Oskara Rupenheita filmas "Kriminālās ekselences fonds" panākumiem daudzkārt izskanējuši jautājumi - vai populārajai kriminālkomēdijai būs turpinājums un kādi ir filmas veidotāju tālākie plāni? Šobrīd uz jautājumiem var atbildēt jau pavisam konkrēti - "Kriminālās ekselences fonda" komanda veido jaunu filmu "Tumšzilais evaņģēlijs", bet tā nebūs pirmā darba turpinājums, bet jau pavisam cita filma. Un ne vairs kriminālkomēdija, bet krimināldrāma.Pašlaik norit pēdējie scenārija slīpēšanas darbi un joprojām turpinās jau pavasarī aizsāktā aktieru meklēšana, jo filmā lomu būs ļoti daudz.

 

Fragments no filmas "Kriminālās ekselences fonds" atgādina, ka tās galvenais varonis bija pievērsies krimināldrāmas žanram. Vairāk tieši šim žanram tuvināsies arī Oskara Rupenheita otrā pilnmetrāžas filma "Tumšzilais evaņģēlijs", kas šobrīd top un kuras darbība risināsies ļoti konkrētā laikā un vietā – 1995.gadā Rīgā.

Arī šoreiz – tāpat kā pirmajā projektā – režisors un scenārija autors Oskars Rupenheits ar presi nerunā, bet projekta runas vīrs ir filmas komandas pārstāvis Sergejs Timoņins.

Lai arī skatītāji, iespējams, sagaidīja tieši "Kriminālās ekselences fonda" otro daļu, Sergejs Timoņins atklāj, ka pašas filmas komandas interese par šāda veida filmu bija izsmelta. Bija vēlme pievērsties citam žanram, tēmām un personāžiem. Kaut arī būs elementi, kas sasauksies arī ar pirmo filmu.

Strādājot pie scenārija, Oskars Rupenheits veicis ļoti lielu izpētes darbu, ticies ar tā laika izmeklētājiem, un kaut arī filmas pamatā būs izdomāts stāsts, daudzas detaļas būs arī ņemtas no reālās dzīves, iespējams, pat pašas neticamākās.

Filmas nosaukums "Tumšzilais evaņģēlijs" mudina domāt, ka filmā būs kādas atsauces uz reliģiju, taču filmas veidotāji to neapstiprina, nosaukums drīzāk esot jāuztver kā metafora.

Šobrīd filmas veidotāju aktualitāte numur viens ir aktieru atlase. Tā filmas facebook kontā un mājaslapā izsludināta jau pirms laba laika, bet joprojām ir aicināts pieteikties ikviens cilvēks, kurš jūt sevī vēlmi un potenciālu spēlēt šajā filmā:

Viens no spīdekļiem Rupenheita pirmajā filmā "Kriminālās ekselences fonds" bija Harija Kuharjonoka lomas atveidotājs Andris Daugaviņš. Viņš pat saņēma "Lielo Kristapu" kā labākais otrā plāna aktieris, apsteidzot profesionāļus. Andris Daugaviņš stāsta, ka arī tagad seko līdzi filmas komandas jaunajām aktivitātēm un nebeidz apbrīnot komandas uzņēmību. Viņam Harija loma bijusi ļoti interesanta pieredze un viņš par to saņēmis ļoti daudz sirsnīgu vārdu no skatītājiem, arī kaut vai vienkārši ejot pa ielu.

Kriminālkomēdija "Kriminālās ekselences fonds" bija ļoti neparasts projekts arī ar to, ka tā tapa pavisam bez valsts līdzfinansējuma. Arī jaunais projekts esot uzsākts par privātiem līdzekļiem, bet šoreiz komanda lēmusi izskatīt pilnīgi visus finansēšanas variantus, lai projektu īstenotu. Filmēšanu plānots uzsākt nākamgad.