Gleznošana man ir kā meditācija, kas nomierina, līdzsvaro un noņem spriedzi – saka gleznotājs, Mākslas akadēmijas rektors Kristaps Zariņš, kuram 12.martā galerijā „Māksla XO” atklās personālizstādi „Laiks. Telpa. Apziņa”. Izstādē varēs redzēt viņa jaunāko veikumu, kura centrālais darbs ir izmēros ļoti vērienīgā glezna „Arkādija”.

Darbi kopumā ir ļoti blīvi gan vizuāli, gan saturiski. Mākslas klasikas citāti tajos mijas ar autora šodienas redzējumu, kas kā allaž ir vērīgi ass un gana ironisks.

„Pateicoties gleznošanai, es stāvu uz zemes un šo zemes spēku jeb enerģiju es varu izmantot, vadot Mākslas akadēmiju un mācot studentus. Glezniecība ir atelpa, svaigs gaiss pēc ikdienas darba, vieta, kur aizmirsties,” atzīst Kristaps Zariņš.

Jaunās izstādes centrālais darbs ir milzīga – trīs metrus augsta un sešus metrus gara – glezna „Arkādija”. Tā pilnībā aizņems visu vienu galerijas "Māksla XO" sienu.

Ar nosaukumu „Arkādija” autors norādījis to, ka gleznā redzama transcendentāla vide bez laika un telpas robežām, kurā satiekas dažādu laiku vēsturiski tēli ar dažādu gadu Kristapa Zariņa gleznu varoņiem. Homērs, Jēzus Kristus ar 12 apustuļiem, bultu cauršautais svētais Sebastians ir tikai daži no personāžiem, kas savīti kopā ar atsaucēm gan uz pašmāju klasiķa Jūlija Federa gleznu „Gaujas leja”, gan vācu renesanses meistara Hansa Holbeina slaveno gleznu ar galvaskausu.