Kultūras dzīve arī neklātienē var būt ļoti bagātīga un plaša – to apliecina gan radošo cilvēku privātās iniciatīvas sociālajos tīklos, gan dažādu kultūras iestāžu piedāvājums interneta vidē. Lai šis piedāvājums būtu pārskatāmāks, Kultūras ministrija ir apkopojusi valsts kultūras iestāžu digitālos resursus un citus piedāvājumus, un tie vienkopus atrodami ministrijas mājaslapā.

Jau tagad apkopotais piedāvājums ir gana plašs, bet tas ir atvērts papildināšanai, un tam piebiedroties aicināti arī nevalstiskā un privātā sektora pārstāvji.

Baroka mūzikas pavadībā virtuāli izstaigāt Rundāles pils dārzu un iekštelpas savā mājaslapā piedāvā Rundāles pils muzejs. Tas bija iespējams arī iepriekš, bet tagad cilvēkiem varētu būt vairāk laika, lai iedziļinātos arī detaļās, vēsturiskās atsaucēs, ko arī piedāvā mājaslapa, stāsta muzeja direktore Laura Lūse.

Ne mazāk interesantus audiostāstus kopš aizvadītā gada sākuma savā mājaslapā publicē Rīgas cirks. Tās ir bijušo Rīgas cirka darbinieku atmiņas latviešu un krievu valodā, kas aptver ļoti dažādus vēstures posmus – no bērnības atmiņām 40.-ajos gados līdz pavisam nesenai pieredzei. Tālākā nākotnē stāsti iekļausies cirka vēstures ekspozīcijā. Viens no stāstu varoņiem – Aivars Meistars, kurš bija viesmākslinieku aizvietotājs un Rīgas cirkā strādāja 50.gadu beigās.

Turpat var noklausīties arī stāstus par darbu ar kaķu trupu, atmiņas par leģendāro klaunu Rolandu, paskatīties uz cirka arēnu no orķestra balkona un vēl un vēl. Ik vakaru noklausoties pa vienam stāstam, pietikšot apmēram mēnesim, tieši līdz aprīļa vidum – izrēķinājusi viena no projekta kuratorēm Odrija Fišere.

Digitālos resursus un e-pakalpojumus attālināti piedāvā izmantot arī Latvijas Nacionālā bibliotēka. Digitālajā bibliotēkā pieejamas 12 kolekcijas, kā arī iespējams piekļūt lekciju, diskusiju, konferenču, lasījumu un cita veida audio un video saturam LNB sociālajos tīklos.

Latvijas Nacionālais kino centrs savā vietnē filmas.lv piedāvā noskatīties vairāk nekā 200 filmu jau šobrīd, bet centra pārstāve Kristīne Matīsa stāsta, ka šis saraksts jau tuvākajā laikā tiks papildināts.