Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA) nemainīgi populārākās ir aktiermākslas studijas, ierasti uz vienu budžeta vietu savstarpēji konkurē no 7 līdz 10 studētgribētājiem. Aktierus uzņem reizi divos gados, bet pērn paredzētā uzņemšana pandēmijas dēļ izpalika. Šovasar savukārt Kultūras akadēmija atkal gaida jaunos talantus, aicinot uz iestājeksāmeniem no 12. līdz 19.jūlijam.

Jaunais kurss būs atšķirīgs ar to, ka tajā gatavos aktierus diviem teātriem – Rīgas Krievu teātrim un Nacionālajam teātrim, tādējādi Kultūras akadēmijas prorektors Elmārs Seņkovs to raksturo kā apvienoto vai bilingvālo kursu.

Pērn bija jāuzņem aktieru kurss Rīgas Krievu teātrim, jo iepriekšējo uzņēma pirms 10 gadiem, kas ir liels laika sprīdis. Pandēmijas dēļ Kultūras akadēmija tomēr lēma uzņemšanu atlikt, jo toreiz nebija pārliecības, ka varēs nodrošināt klātienes nodarbības, bez kurām aktiermākslas izglītība ir grūti iedomājama.

Lai arī šogad saslimstība turpinās, akadēmija savā iekšējā struktūrā atradusi veidus, kā turpināt strādāt, un šovasar uzņems jaunu aktieru kursu, skaidro prorektors Elmārs Seņkovs.

Šogad uzņems 22 studentus, kas ir nedaudz vairāk nekā parasti, no tiem 16 budžeta un sešus maksas studiju vietās. Viņus gatavos nevis vienam teātrim kā ierasts, bet gan diviem – Rīgas Krievu teātrim un Nacionālajam teātrim

"Nacionālais teātris un Rīgas Krievu teātris ļoti gaida jaunus cilvēkus ienākam teātrī. Mēs taisīsim tādu apvienoto, bilingvālo kursu, kurā krievvalodīgie ar latviešu aktieriem kopā apgūs aktiermeistarību," stāsta Elmārs Seņkovs.

Mācības, protams, notiks valsts valodā, tāpēc reflektantiem nav jāzina krievu valoda, lai viņi iestātos kursā, bet mācību procesā tie, kuri vēlēsies, varēs krievu valodu apgūt, tāpat kā krievvalodīgie studenti padziļināti iemācīties latviešu valodu.

Visiem jauniešiem, kurus vilina teātris, arī šovasar ir iespēja mēģināt pievienoties jaunajam apvienotajam aktieru kursam, iestājeksāmeni notiks no 12. līdz 19.jūlijam.