Lielformāta dekoratīvie šķīvji un akvareļu gleznas – Rīgas kultūras centra „Iļģuciems” skatlogos ir apskatāmi divu mākslinieču krāsām bagātie darbi. Centra pārstāve Latvijas Radio stāsta, ka abās izstādēs ir apvienoti tehniski sarežģīti darbi, kuros garāmgājēji varot apbrīnot kā mākslas speciālistes spēj kontrolēt nekontrolējamo.

Vairāk nekā divdesmit Rīgas kultūras centra „Iļģuciems” skatlogos ir aplūkojama keramiķes Vijas Voses dekoratīvo šķīvju izstāde. Ja formas ziņā dažu desmitu centimetru lielie māla darinājumi ir līdzīgi, tad krāsa un raksts katram šķīvim ir oriģināls. Ir apskatāmi gan ar dažādiem ornamentiem bagāti tautiskie, gan arī zaļos toņos veidotie, kuros dominē augu motīvi. No visiem ar glazūru pārklātiem šķīvjiem Vose izceļ melnu trauku, uz kura virsmas ir attēloti vairāki baltos un sarkanos toņos veidoti apļi. Var šķist, ka tie ir veidoti no sīkām pērlēm, bet patiesībā tā esot glazūra.

Pretim krāsainiem šķīvjiem ir apskatāma kāda cita izstāde. Kultūras centra skatlogos var iepazīties ar Tautas glezniecības studijas "Grīva" dalībnieces Zemfiras Ladikas vairākām akvareļu gleznām, kurās ar sulīgām krāsām attēlotas dažādas ainavas, piemēram, jūra vai mežs. Neatkarīgi no tā, ka darbu autorei izglītības mākslā nav, viņa allaž seko līdzi mākslas tendencēm. To atklāj studijas „Grīva” vadītājs, gleznotājs Juris Ģērmanis, atzīmējot, ka Ladika ar mākslu nodarbojas jau vairākus gadu desmitus.