Pieredzējušais kultūras žurnālists Andrejs Šavrejs pabeidzis darbu pie savas pirmās grāmatas "Rīga un tās trīs Mišas".Tā vēstīs par trīs pasaulslaveniem cilvēkiem, kuriem visiem Rīga ir dzimtā pilsēta, un tie ir Mihails Barišņikovs, Miša Maiskis un Mihails Tāls. Kaut arī katram no viņiem ir sava darbības joma, viņus visus trīs vieno arī savstarpējas saiknes un līdzības likteņos.

Plānots, ka ceļu pie lasītājiem grāmata sāks gada nogalē un sākotnēji būs lasāma krievu valodā.

"Oi, tas ir ilgais ceļš kāpās – kā tajā seriālā," tā Andrejs Šavrejs sāk savu stāstu, kā tapa viņa pirmā grāmata. Sarakstīja viņš to gana ātri – dažos mēnešos, bet materiāli un pieredze bija krāta ilgu gadu laikā, jo Andrejs kultūras žurnālistikā darbojas jau 27 gadus.

Kad izdevniecība "Aminori", novērtējot Andreja stāstnieka talantu, aizvadītajā gadā uzrunāja viņu rakstīt grāmatu, viņš apsvēra vairākas personības, par kurām viņam gribētos vēstīt, līdz izvēli noteica skats pa izdevniecības logu.

"Izdevniecība ir Valdemāra ielā un no logiem ir gandrīz redzama Skolas iela. Skolas ielā 36a ir dzimis Mihails Barišņikovs. Bet netālu Matīsa ielā dzīvoja Miša Maiskis, slavenais čellists. Viņi ne tikai vienā mēnesī - janvārī 1948.gadā ir dzimuši, bet viņi mācījās vienā skolā un sēdēja vienā solā, tā bija Rīgas 22.vidusskola Bruņinieku ielā," atklāj Andrejs Šavrejs. "Bet tas vēl nav viss! Blakus Valdemāra ielā dzīvoja slavenais šaha čempions Mihails Tāls. Viņš, protams, vecāks par viņiem, bet viņš arī mācījās Rīgas 22.vidusskolā.Un tas ir tāds mistisks trīsstūris – trīs Mišas, kuri vēl pie tam bija pazīstami viens ar otru."

Grāmata ir kā mozaīka, kurā apkopotas gan Andreja Šavreja dažādos laikos veiktās intervijas ar grāmatas varoņiem, gan citu cilvēku stāstītais par viņiem, gan Andreja rakstītās recenzijas par Maiska koncertiem un Barišņikova izrādēm, gan vēl atsevišķi stāsti par katras personības bērnību, saistību ar Rīgu un dažādiem viņu dzīves pavērsieniem.