Kurzemes muzejos turpinās darbs bez klātienes apmeklētājiem, piedāvājot iespējas ielūkoties muzeja darbā virtuāli un atklājot arī kādus mazāk zināmus faktus. Tikmēr muzeja speciālistiem tā ir iespēja pievērst uzmanību tiem darbiem, kam ikdienas ritmā nepietika laika. Tāpat nav apstājas restauratoru un pētnieku darbs.

Talsu novada muzeja direktore Mirdza Jonele stāsta, ka muzejs ir apmeklētājiem slēgts, bet tas nenozīmē, ka muzeja darbinieki nestrādā. Cilvēki strādā gan attālināti gan uz vietas, muzejs apmeklētājiem tagad ir atvērts internetā, jo top dažādi raksti.

Kuldīgas novada muzeja vadītājs Eduards Dambergs ir optimisma pilns, jo šķiet, ka, lai nu kur, bet muzejos darbs nav apstājies. Muzeja vadītājs saka, ka darba te pietiek vēl vairākām paaudzēm. Lai arī sākotnēji valdījis neliels apjukums, kā strādāt šajos apstākļos, tad tagad jau ir nodrošināts stabils darba ritms.  Iespēju robežās darbs saplānots tā, lai vecāka gadagājuma cilvēki un speciālisti, kuriem ir mazi bērni, varētu strādāt attālināti. Tie, kuri strādā klātienē (puse no visiem darbiniekiem), izvietoti atsevišķās telpās, lai radītu viņiem pēc iespējas drošāku darba vidi, stāsta muzeja vadītājs. Tagad ir lielākas iespējas pievērst uzmanību muzeja krājumam.

Tāpat arī Liepājas muzeja galvenā krājuma glabātāja Rita Krūmiņa stāsta, ka muzeja darbs nav apstājies.

Liepājas muzejs tāpat kā citi uzmanību pievērš virtuālajai saziņai ar apmeklētājiem, un ir aktīvi popularizējot krājumu sociālajos tīklos, sadarbojoties ar žurnālistiem.