"Liepājas dzintarā" ieradies Brazīlijas sarkankoks. Izrādās to ik palaikam izskalo Kurzemes piekrastē nu jau 120 gadu garumā. Koks un ar ap to saistītie notikumi, ir kļuvuši par iedvesmas avotu izstādei "Brazilvuds". Pirmā daļa, ko šodien, 10.jūlijā, Liepājā koncertzāles „Lielais dzintars” Civita Nova zālē atklās gleznotāja un scenogrāfe Kristīnes Abika kopā ar fotogrāfu Māru Ločmeli.

Kā trešo izstādes dalībnieku abi mākslinieki nosauc pāvilostnieku Rolfu Jansonu, kurš no izskalotā Brazīlijas koka uz metāla virpas virpo vīna pudeļu aizbāžņus.

1884. gada rudens vētrā pie Ulmales uz akmeņiem uzskrējis franču burinieks “Le Tage”. Tas bija ceļā no Haiti uz Liepāju, un kravā tam bija Brazīlijas sarkankoks, paredzēts Krievijas cara galmam. Tā vietā melnais, dzelzim līdzīgais koks nogrima Baltijas jūras dzelmē, bet ik palaikam to izskalo krastā. Šis stāsts, kas sācies pirms daudziem gadiem, mūsdienās ir kļuvis par iedvesmas avotu māksliniekiem. Kas pamudinājis padziļināti pētīt un mākslā pārvērst Brazīlijas sarkankoku, vairāk atklāj māksliniece Kristīne Abika.