Ar pieaugušo un bērnu izrādēm nedēļas garumā noritēs laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivāls "Re Rīga!". Šovasar festivāls svinēs ierašanās tēmu, uzņemot māksliniekus no Spānijas, Francijas, Somijas un citām valstīm. Festivālā ieradīsies sūfiji, klauni un retro tēli no pagājušā gadsimta. Tāpat esošajiem un topošajiem cirka māksliniekiem būs pieejamas dažādas meistarklases.

Jau 11 laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivāls "Re Rīga!" notiks gan pilsētvidē, gan Rīgas cirka atjaunotajā ēkā. Izrādes un citi pasākumi norisināsies no 15. līdz 20.augustam, kad pēc ilgāka pārtraukuma festivālā ieradīsies mākslinieki no dažādām pasaules malām, tādēļ festivāls kopumā aizritēs ierašanās un "sāls maizes" zīmē, stāsta Re Rīga! radošais direktors Mārtiņš Ķibers.

Rīgā šajā nedēļā viesosies cirka mākslinieki no Spānijas, Francijas, Zviedrijas, Somijas, Argentīnas un Baltijas valstīm. Cirka festivāla kuratore Odrija Fišere iezīmē zviedru mākslinieku apvienības "Kapsel’’ izrādi "Aparāts", kura pievērsīsies eksperimentiem laikā un telpā - optiskajiem brīnumiem un ikdienišķu objektu pārvērtībām. Savukārt Vērmanes dārzā meditatīvu pieredzi varēs gūt franču mākslinieku izrādē.

Laikmetīgā cirka festivāla programmā iekļautas arī izrādes bērniem, bet viena no festivāla kulminācijām Rīgas cirka lielajā arēnā būs pieaugušo auditorijai paredzētā kataloniešu apvienības "Los Galindos" melnā humora izrāde "Beigts no smiekliem".

Tāpat cirka festivāla ietvaros noritēs vairākas bezmaksas meistarklases laikmetīgajā žonglēšanā, izrāžu veidošanā, kā arī esošajiem un topošajiem skatuves mākslu kritiķiem pieejama cirka kritikas meistarklase.