Rīgas Starptautiskajā kino festivālā šodien, 20. oktobrī, izrādīs Lailas Pakalniņas jaunāko spēlfilmu "Spogulī". Tā iekļauta festivāla konkursa skatē un jau novērtēta arī ar 10 "Lielā Kristapa" nominācijām.Filma ir mūsdienu pasaka par Sniegbaltīti, kura uzaug krosfita zālē, bet kas pats neparastākais – filma uzņemta selfija jeb pašfoto estētikā, kas bijis sarežģīts uzdevums pat tik meistarīgam operatoram kā Gintam Bērziņam.

Filmas pamatā ir brāļu Grimmu pasakas motīvi, tikai filmas daiļā Sniegbaltīte izaug sporta zālē, jo viņas tēvs ir krosfita treneris, bet ļaunā pamāte fanātiska šī sporta veida cienītāja. Kad Sniegbaltīte izaug, viņa sāk pārspēt pamāti, kas pamāti pamudina īstenot ļaunu un nelietīgu plānu, lai atbrīvotos no nevēlamās konkurentes.

Filmā ir ļoti krāšņa personāžu un notikumu buķete, kas stilizēti un ar labdabīgu ironiju ataino mūsdienu narcisistisko dzīves veidu. Īpaši to izceļ paņēmiens, kādā filma uzņemta, un tā ir selfiju jeb pašfoto tehnika. Tiesa gan, aktieri paši sevi nefilmēja, to darīja operators Gints Bērziņš, un aktieriem tikai vajadzēja turēties pie kameras, ar kuru viņš strādāja. Režisore Laila Pakalniņa atzīst, ka šoreiz tieši forma bija pirmais ierosmes avots, lai filma taptu.

Kino blogeris Sergejs Timoņins atzīst, ka Lailai Pakalniņai izdevies ar šo filmu savā ziņā būt soli priekšā laikam, jo visa šī selfiju filmēšana un estētika šobrīd ir pat vēl daudz aktuālāka nekā tad, kad filma tapa.