Šovakar Nīderlandes pilsētā Roterdamā norisināsies Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa 2. pusfināls, kurā piedalīsies 17 valstis. To vidū ir arī Latvija, kuru pārstāvēs dziedātāja Samanta Tīna ar dziesmu „Moon is rising” jeb "Mēness aug". Ko par gaidāmo priekšnesumu saka vietējie mūziķi un kādas emocijas valda Latvijas Eirovīzijas delegācijā?

Pagājušajā gadā Covid-19 pandēmijas dēļ Eirovīzijas konkurss tika atcelts. Noteikumi nosaka, ka šogad starptautiskajā pasākumā var piedalīties pērna gadā izvirzītie valstu pārstāvji, taču ne ar 2020. gada uzvarējušo dziesmu. Nīderlandes pilsētā Roterdamā Latviju pārstāvēs Samanta Tīna ar dziesmu „Moon is rising”. Tās autori ir Oskars Uhaņs, Aminata Savadogo un pati dziedātāja. Latvijas Radio 5 dīdžejs un Eirovīzijas dziesmu konkursa komentētājs Toms Grēviņš uzskata, ka Tīna sniegs kvalitatīvu priekšnesumu. Turklāt dziedātājas tērps ir unikāls, kuru skatītāji atcerēsies vēl ilgus gadus.

Tomēr Grēviņš norāda, ka Latvijai jācer uz brīnumu, jo prognozes diemžēl liecina, ka Tīna finālam nekvalificēsies, jo pusfinālā viņa sacentīsies ar konkursa favorītiem. Savukārt dziedātāja Aminata Savadogo, kura pirms sešiem gadiem Eirovīzijas finālā ieguva augsto sesto vietu, norāda, ka prognozes mēdz būt kļūdainas. Viņasprāt, jākoncentrējas tikai uz priekšnesumu.

Arī mūziķis Artis Dvarionas atzinīgi vērtē Samantu Tīnu, piebilstot, ka pusfināla priekšnesums Latvijas izpildījumā būs uzmanības vērts. Taču Dvarionas ir bažīgs par vienu dziesmas elementu.

„Visas dziesmas garumā ir tas a-a-a. Tas ir tas, kas mani kā klausītāju mazliet traucē uztver šo dziesmu, bet es ceru, ka tas nenotiks ar Eirovīzijas skatītāju,” bilst Dvarionas.

Mūziķis uzskata, ka Eirovīzijā dziesmas nozīmei ir sekundāra loma. Galvenais ir šovs un izpildītāju harisma. Dvarionas norāda, ka Latvijas delegācijai ir viss nepieciešamais, lai tiktu Eirovīzijas finālā. Dvarionas turpina, ka dziesmu konkursā oriģinalitāte nav tik būtiska. Eirovīziju viņš salīdzina ar šaha spēli.

Dvarionas uzskata, ka Samantas Tīnas dziesma ir viena no spēcīgākajām, ar kuru Latvija jebkad uzstājās Eirovīzijā. Latvijas delegācijas vadītājs Guntars Gulbiņš sarunā ar Latvijas Radio no Roterdamas pauž, ka pirms gaidāmā pusfināla kolektīvā valda pozitīva atmosfēra.

Delegācijas vadītājs Gulbiņš norāda, ka pasākumā epidemioloģiskie noteikumi tiek ievēroti strikti. Katra delegācija tiek testēta reizi 48 stundās. Gulbiņš stāsta, ka Eirovīzijas pārstāvji augstu vērtē Latvijas delegācijas attieksmi pret drošības noteikumiem, norādot, ka tā ir visatbildīgākā komanda no visām. Tomēr Covid-19 infekcija konstatēta Islandes un Polijas komandās. Saskaņā ar Gulbiņa teikto, poļi pusfinālā varēs piedalīties, turpretim Islandes grupa savā Twitter kontā paziņoja, ka tā klātienē, visticamāk, nevarēs uzstāties. Tā vietā tiks izmantots ieraksts no mēģinājuma. No 17 pusfināla dalībniecēm finālā tiks 10.