Pagājuši simts gadi kopš dibināta Latvijas armija. Apaļo gadskārtu bruņotie spēki atzīmēs jūlijā, savukārt  Latvijas Radio skan nelieli latviešu karavīru dzīves stāsti. Stāsts par Voldemāru Miervaldi no Liepājas.

Voldemārs Miervaldis dzimis 1909.gadā. 30. gadu beigās dienējis Latvijas armijas Aviācijas pulkā, pildot aviācijas mehāniķa pienākumus.

„Mums ļoti īpašas likās pāris fotogrāfijas, kur Voldemārs redzams remontējot kādu hidroplānu,” atklāj Mārtiņš Mitenbergs.

Hidroplānam vienā stūrītī var redzēt vācu bruņoto spēku emblēmu, kas ir vairoga formā – tur redzam auna galvas kausu un ragi izteikti savijušies. Te nu bija liels muzeja darbinieku uzdevums atrast līdzīgas emblēmas un atklājās, ka tās ir Vācijā ražotais divmotoru hidroplāns „Henkel H59” lidmašīnas.

„Zinot, ka foto ir datēta ar 1939.gadu, bija interesanti noskaidrot, kas noticis ar lidaparātu un karavīriem,” atzīst Mitenbergs.

Interesants ir fakts, ka šis fotogrāfija uzņemta 1939.gadā, kad Liepājā jau atradās Krievijas karabāzes. Pēc noteikumiem uzņemt fotogrāfijas, kur redzama Liepājas osta, bija stingri aizliegts. Kā tapušas šīs fotogrāfijas, pagaidām nav noskaidrots.

Rubrika tapusi sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju. Ziņas sniedza kāda ģimene no Liepājas.