Šodien, 10. jūlijā, Rīgā, Esplanādē,  notiks Latvijas armijas 105. gadadienas svinības. To kulminācija būs vērienīga zaļumballe, kas ilgs piecu stundu garumā un kurā muzicēs Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestris, Zemessardzes orķestris, kā arī šo orķestru dažādi citi sastāvi un solisti.

Zaļumballes mākslinieciskais vadītājs, majors Andis Karelis sola patriotisku, svinīgu un priecīgu atmosfēru un aicina ikvienu ļauties dejai. Ieeja zaļumballē ir bez maksas.

Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestra mītnē pirms lielās zaļumballes notiek intensīvi mēģinājumi. Mūziķiem patiešām daudz darba, jo balles programma ir ļoti plaša un daudzpusīga. Sākot no tautasdziesmām un Alfrēda Vintera melodijām līdz Raimonda Paula kompozīcijām un mūsdienu rokmūzikai. To dažādos sastāvos priekšā cels divi mūsu bruņoto spēku orķestri, stāsta Latvijas bruņoto spēku štāba orķestra galvenais diriģents, zaļumballes mākslinieciskais vadītājs, majors Andis Karelis.

Esplanāde nav nejauša vieta Latvijas armijas 105.gadadienas svinībām, jo līdz Otrajam pasaules karam dažādi ar mūsu armiju saistīti notikumi risinājās tieši Esplanādes parkā. Tik vērienīga zaļumballe, iespējams, gan tur notiks pirmo reizi.

Gan latviešu, gan ārzemju kompozīcijās varēsim dzirdēt Zemessaredzes orķestra vokālistu Luīzes Krastas un Gitas Puikevicas-Puikevskas balsis. Luīze orķestrī darbojas septiņus, bet Gita astoņus gadus, viņas stāsta, ka orķestris prasa gana daudz laika un sirds ieguldījuma, bet sniedz vēl lielāku piepildījumu un gandarījumu.

Latvijas armijas 105.gadadienai veltītā Zaļumballe Rīgas centrā Esplanādē šodien notiks no sešiem līdz pat vienpadsmitiem vakarā.