Turpinām iepazīstināt ar jaunā Eiropas Parlamenta sasaukuma deputātu iecerēm un iepazīstinām arī ar kādu ko Eiropas Parlamenta politiskajām grupām. Šorīt saruna ar deputāti, kura Eiropas Parlamentu iepriekšējā sasaukumā pameta, bet vēlēšanās nolēma atgriezties. Tā ir Tatjana Ždanoka no Latvijas Krievu savienības. Bet vispirms stāsts par Zaļo un Eiropas Brīvo apvienības grupu, kurā Ždanoka darbojas.

Eiropas Brīvā apvienība, kas darbojas Zaļās grupas paspārnē, Eiropas Parlamentā ir diezgan interesants veidojums. No vienas puses tā ir daļa no zaļo frakcijas, bet no otras nav.

Eiropas Brīvajā apvienībā ir vien astoņi deputāti, no kuriem viens atrodas cietumā. Tas ir bijušais Katalonijas vicepremjers Uriols Džunkeress. Ar tik mazu deputātu skaitu nodibināt atsevišķu politisko grupu Eiropas Parlamentā nav iespējams. Tādēļ jau kopš 1999. gada zaļie un Eiropas Brīvā apvienība strādā kopā.

Brīvajā apvienībā darbojas pārstāvji no Skotijas, Korsikas, Katalonijas, Velsas un arī no Latvijas. Viņu oficiālais mērķis ir cīnīties par nacionālo minoritāšu interesēm, kā arī aizstāvēt tautas, kurām nav savas valsts.

Turpinājumā intervija ar Tatjanu Ždanoku no Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupas Eiropas Parlamentā, kas ir ievēlēta no Latvijas Krievu savienības.