Turpinām iepazīstināt ar jaunā Eiropas Parlamenta sasaukuma deputātu iecerēm un iepazīstinām arī ar kādu ko Eiropas Parlamenta politiskajām grupām. Šorīt stāsts par Eiropas Konservatīvo un reformistu grupu, kurā plāno strādāt Dace Melbāde no Nacionālās apvienības.

Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa tika izveidota, kad Lielbritānijas Konservatīvā partija nolēma atšķelties no Eiropas Tautas partijas, jeb kristīgajiem demokrātiem. Ironiski, ka pēc maijā notikušajām vēlēšanām britu konservatīvo šajā grupā (un Eiropas Parlamentā kopumā) ir palicis pavisam maz – tikai četri. Un neviens no viņiem šobrīd nav starp grupas vadītājiem. Pirmo vijoli Konservatīvo un reformistu grupā tagad spēlē Polijas valdošā partija Likums un Taisnīgums. Tai ir 26 deputāti un viens no diviem līdzpriekšsēdētājiem. Visai nozīmīgi ir arī Itālijas brāļi, kā arī flāmu nacionālisti, proti, Jaunā Flāmu alianse, un Nīderlandes Demokrātijas forums. Vācijas Māršala fonda pētniece Kristīne Bērziņa šo grupu dēvē par konstruktīviem eiroskeptiķiem.

Turpinājumā intervija ar Latvijas eiroparlamenta deputāti Daci Melbārdi, kas ir ievēlēta no Nacionālās apvienības un Eiropas parlamentā darbojas Eiropas Konservatīvo un reformistu grupā.