Ekonomika sāk pielāgoties Covid-19 pandēmijai, taču vēl ir daudz nezināmā un grūti prognozēt nākotni, intervijā Latvijas Radio atzina Latvijas Bankas (LB) padomes loceklis Andris Vilks.

Viņš teica, ka Latvijas ekonomikas izaugsme ir samērā laba. LB savas prognozes atjaunos rudenī, bet patlaban lēš, ka ekonomikas izaugsme šogad būs vismaz 3,5%, nākamgad 6,5%. Inflācija gan Latvijā, gan pasaulē varētu būt augstāka un noturīgāka, nekā iepriekš prognozēts.

Vilks norādīja, ka jābūt gataviem dažādiem pavērsieniem, jo ar pandēmiju iespējams būs jāsadzīvo pat vairākus gadus, bet ekonomiku ciet nevērs, jo esam apjēguši, kādā situācijā dzīvojam, ir tai jāpielāgojas un ekonomika augs. Patlaban ir pietiekami spēcīgs ārējais pieprasījums, Latvijas eksportētāji var veiksmīgi strādāt un palielināt apjomu. Uzņēmējiem ir labs atbalsts no valdības puses, bizness redz perspektīvu un arī ienāk Eiropas nauda. Daudzās jomās pieprasījums ir lielāks nekā piedāvājums, sevišķi būvniecībā, kur bažas rada pārkaršanas risks.