Spoža ideja, zināšanas, prasme piesaistīt investīcijas, neatlaidība un komanda, ar kuru kopā spēj ar niecīgu finansējumu realizēt ieceri – šīs ir nepieciešanās prasmes ikviena jaunuzņēmuma veidotājam. Turklāt jārēķinās, ka jaunuzņēmumu vidē tikai vienu no desmit idejām izdodas realizēt kā veiksmīgu un plaukstošu biznesu. Lai gan Latvijā pagaidām neviens no jaunuzņēmumiem nav iemantojis maģisko vienradža statusu, proti, uzkāpinājis uzņēmuma vērtību līdz tas sasniedz miljards dolāru slieksni, Latvijas Jaunuzņēmumu asociācijas “Startin.LV” izpilddirektore Diāna Lāce-Davidova tic, ka mūsu valsts ir lieliska vieta jaunuzņēmumu veidošanai un to apliecina arī kuplā jaunuzņēmumu saime.

Tāpat uz neizsmelto Latvijas potenciālu norāda starptautiskā riska kapitāla kompānija “Index Ventures”, kas Latviju nosaukusi par jaunuzņēmumiem draudzīgāko valsti Eiropā. Par vienradžiem, Latvijas un kaimiņvalstu veiksmes stāstiem, kā arī Latvijas potenciālu kļūt par magnētu jaunuzņēmumiem klausieties sarunā ar Latvijas Jaunuzņēmumu asociācijas izpilddirektori Diānu Lāci–Davidovu.

Pērn par spīti pandēmijai Latvijas jaunuzņēmumi Latvijai piesasitījuši investīcijas vairāk nekā 26 miljonu eiro apmērā, kas ir vairāk nekā pēdējos gados. Latvijas jaunuzņēmumi pērn spējuši piesaistīt investīcijas gan no Latvijas risku kapitāliem, gan no fondiem un biznesa eņģeļiem ārvalstīs. Latvijas Jaunuzņēmumu asociācijas “Startin.LV” izpilddirektore Diāna Lāce-Davidova teic, ka tas ir ļoti labs sasniegums un viņa tic, ka līdz ar grozījumiem Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā, kas veikti pērn rudenī, Latvijas biznesa vide kļuvusi īpaši pievilcīga jaunuzņēmumiem un tas nākotnē sekmēs šo uzņēmumu attīstīšanos.

Patlaban asociācijā ir vairāk nekā 80 biedru, bet Latvijā jaunuzņēmumu skaits kopumā svārstās no 200-300 uzņēmumiem. Skaits ir svārstīgs, jo tirgus ir dinamisks un tāda arī ir jaunuzņēmumu specifika – ne visas idejas ir dzīvotspējīgas.