Koncertzālē „Lielais dzintars” šodien, 23. martā, atklās Latvijas dizaineru darbu izstādi „Klusuma dabas. RE:EX2023”. Tās uzdevums ir meklēt klusumu trokšņainā jeb skaņas telpā. Dažādu paaudžu un nozaru dizaineri ir aicināti definēt savas attiecības ar klusumu. Izstādē būs redzami vairāk nekā 20 dažādu autoru darbi, sākot no apgaismes ķermeņiem, spilveniem un keramikas līdz abstraktākiem dizaina objektiem.

Koncertzālē „Lielais dzintars” regulāri notiek mākslas izstādes. Izstāžu rīkotājs un Liepājas Mūzikas, Mākslas un dizaina vidusskolas pasniedzējs Ivars Pilips Matisons akcentē, ka Latvijas dizaineru izstāde par klusuma dabas tematiku ļauj dažādot piedāvājumu.

Latvijas dizaineru savienības valdes priekšsēdētāja vietniece Barbara Freiberga atklāj, ka šajā izstādē radošos darbus piedāvā dažādu paaudžu Latvijas dizaineri. Izstādes rīkotas arī agrāk un katrai no tām ir sava tēma, šoreiz klusuma dabas.

Izstādes kuratore Auguste Petre runā par diviem virzieniem izstādē. Tās uzdevums ir meklēt klusumu trokšņainā jeb skaņas telpā, ar to domājot gan izstādes atrašanās vietu – koncertzāli, gan šī brīža notikumus.

Latvijas dizaineru izstādē Liepājā būs skatāmi ap 20 autoru darbi, daļa no tiem būs dažādi gaismas objekti. Apvienot dažādus dizaina darbus vienā stāstā koncertzāles „Lielais dzintars” izstāžu zālē – uzdevums uzticēts māksliniecei Anna Heinrihsonei. Dizaina jēdziens mūsdienās ir ieguvis ļoti plašu nozīmi, tāpēc arī būs jautājumi un sarunas par to, kas ir dizains.

Izstādē būs iespēja redzēt Jāņa Straupes darbu „Kāpnes”, kas līdz šim nav bijis publiski izstādīts, vecmeistara Valda Celma objektu grupa un daudzu citu dizaineru darbi. Latvijas dizaineru izstāde „Klusuma dabas” būs skatāma koncertzālē „Lielais dzintars” līdz 4. jūnijam.