14. aprīļa naktī Irāna uz Izraēlu raidīja vairāk nekā 300 bezpilota lidaparātus, spārnotās un ballistiskās raķetes. Lai gan Izraēlai izdevās pārtvert 99% no droniem un raķetēm, šis uzbrukums liek uzdot jautājumu – cik droši ir ceļot uz Tuvo Austrumu valstīm? Tūroperatori stāsta, ka šobrīd organizēti ceļojumi notiek tikai uz Ēģipti, savukārt, Ārlietu ministrijas pārstāve aicina Ēģiptē izmantot tikai uzticamu tūrisma aģentūru pakalpojumus.

Šonedēļ tūroperators "TezTour" atklāja savu vasaras sezonu ar lidojumiem uz 12 tūristu iecienītiem galamērķiem Turcijā, Grieķijā, Itālijā, Bulgārijā, Gruzijā, Kiprā un Spānijā. TezTour rezervācijas nodaļas pārstāve Nadežda Babetskova stāsta, ka, saasinoties situācijai Tuvajos Austrumos, tūristi interesējušies, vai notiks ceļojumi uz Ēģipti, kas atrodas Tuvo Austrumu reģionā, Ziemeļāfrikā.

Latvijas tūrisma aģentu un operatoru asociācijas vadītāja Inga Kavaca stāsta, ka izmaiņas ceļojumu piedāvājumā uz Tuvo Austrumu reģionu veiktas jau pērnā gada rudenī.

Ārlietu ministrijas pārstāve Diāna Eglīte uzsver, ka Tuvajos Austrumos situācija ir saspīlēta un saglabājas tālākas eskalācijas riski.

Tūristiem jārēķinās, ka gan ekonomiskās situācijas, gan ģeopolitisko notikumu dēļ ceļojumi kļuvuši dārgāki, bet, tie, kas ceļo regulāri, turpina to darīt, tikai ne tik bieži kā līdz šim.