Par spīti pandēmijai, Latvijas kino process pašlaik ir tik intensīvs kā reti kad – ražošanā ir 67 filmas, kas top ar Nacionālā kino centra atbalstu. Dažas no tām jau ir gatavas un gaida iespēju satikt skatītājus kinoteātros. Lai iepazīstinātu interesentus ar garo kino radīšanas procesu, aizsākta jauna tradīcija – topošo filmu veidotājus aicināt uz sarunām par gaidāmo. 

Lai īsās sarunās uzklausītu visu pašlaik topošo Latvijas filmu režisorus un producentus, pasākuma vadītājam Jānim Skutelim vajadzēja gandrīz trīs stundas. Kino “Citadele” tukšajā zālē viņi pulcējās pēc Nacionālā kino centra un tā vadītājas Ditas Rietumas ierosmes.

“Nacionālais kino centrs parasti stāsta par naudas piešķīrumiem pēc projektu konkursiem, kam seko vētrainas debates, vai ir pareizi vai nepareizi. Pēcāk, kad filmas ir gatavas, mēs arī palīdzam šīm filmām gūt zināmu publicitāti. Bet kas tad ir pa vidu, šajā garajā un sarežģītajā procesā, kamēr top filmas? Un cik tad ir filmu, kas ir tapšanas periodā? Domāju, ka uz visiem šiem jautājumiem varētu palīdzēt atbildēt šis pasākums,” vērtē Dita Rietuma

Dažādos ražošanas posmos pašlaik ir 67 filmas, to skaitā 20 spēlfilmas, ko stimulējuši arī šovasar piešķirtie papildu divi miljoni eiro Covid seku mazināšanai nozarē. Diemžēl tieši Covid dēļ kinoteātros pašlaik netiek izrādītas vairākas jau gatavas filmas, piemēram, igauņu režisora Jāka Kilmi “Ziemassvētki džungļos” ar Māri Olti un Ingu Alsiņu titullomās. Filma vēsta par ģeologu, kurš darba dēļ devies uz kādu eksotisku valsti, un pie viņa ierodas visa ģimene, stāsta producents Roberts Vinovskis.