11.maijā sākas un visu šo nedēļu notiks Latvijas Kultūras akadēmijas rīkotais digitālais festivāls, ar kuru augstskola aizsāks savas 30.jubilejas svinības. Festivāls atgādinās gan nozīmīgus akadēmijas pagātnes notikumus, gan tai pašā laikā runās par to, ko kultūras nozarei nozīmē ārkārtas situācija.

Vairākus festivāla notikumus varēs vērot tiešsaistē, bet daļa būs skatāma ierakstos, to vidū trīs leģendāras izrādes, kas tapa kā studiju darbi un kurās tagad populāri aktieri redzami pašā skatuves gaitu sākumā.

Festivāls ietvers arī studentu konferenci "ZinātMāksla", tāpat lekcijas un diskusijas, un piektdien tas noslēgsies ar svinīgo sēdi, ko ar lekciju "Kāpēc kultūra?" atklās valsts prezidents un Kultūras akadēmijas goda profesors Egils Levits.

Latvijas Kultūras akadēmijas oficiālais dibināšanas datums ir 29.decembris, un, iespējams, tad jau to varēs nosvinēt normālā režīmā. Šonedēļ notiekošie ieskaņas pasākumi savukārt precīzi atspoguļos situāciju, kādā dzīvojam šobrīd.

Savulaik iecerētā klātienes festivāla vietā akadēmija rīko digitālo festivālu, kurā izcels gan nozīmīgus pagātnes notikumus, gan daudz analizēs arī šī brīža krīzes ietekmi uz kultūras nozari.