Energoresursu cenu kāpums ietekmēs daudzas nozares, tajā skaitā vienu no dārgākajiem sporta veidiem – hokeju. Visas Latvijas ledus halles ir neziņā, cik ilgi varēs strādāt un vai valsts plāno kādus atbalsta mehānismus. Pašreizējie palīdzības piedāvājumi nerada uzticību, ka halles spēs strādāt visu sezonu.

Latvijā kopumā ir 21 slēgtā tipa halle ar ledus saldēšanas iekārtām. Pilnīgi visas nākamo sezonu gaida ar bažām, jo paaugstināti rēķini saņemti jau vasarā, bet bail prognozēt, kādi tie būs, kad pienāks ziema. Tā saka ledus haļļu asociācijas, kā arī “Volvo ledus halles” vadītājs Ēriks Miļuns. Pirms divām nedēļām norisinājās ikgadējā haļļu asociācijas sanāksme, kurā valdīja neziņa par nākotni. Privātajā ledus hallē Ogrē vismaz pagaidām ledus nav uzliets, to plānots darīt 5. septembrī.

Situāciju kā nestabilu raksturo arī Ozolnieku un “Inbox.lv” halles īpašnieks Dainis Liepiņš. Izmaksas nav prognozējamas, jo rēķini katru mēnesi palielinās arvien vairāk. Liepiņš ir īpašnieks divām no kopumā astoņām privātajām ledus hallēm Latvijā.

Katrā hallē ir atšķirīgi līgumi un termiņi ar energoresursu piegādātājiem, bet šobrīd vidējā stundas maksa par ledu ir 200 eiro.

Latvijas hokeja federācijas ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs nevar garantēt, ka pēc diviem mēnešiem vairākās ledus hallēs ledus jau būs nokausēts.

Latvijas hokeja federācija un ledus haļļu asociācija raidījusi signālraķetes vēstules formā Ministru kabinetam, Izglītības un zinātnes ministrijai un Ekonomikas ministrijai, ka drīzumā nozare būs bezizejas malā. Taču, kā sarunā ar Latvijas Radio stāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs, atsevišķs atbalsts ledus hallēm nav paredzēts. Taču ar to ir krietni par maz, lai izvairītos no energoresursu rēķinu aisberga, kas drīzumā sadursies ar hallēm, atzīmē federācijas ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs.

Kā vienu no risinājumiem ledus haļļu asociācijas vadītājs Ēriks Miļuns norāda iespēju uz kādu laiku atcelt pievienotās vērtības nodokli hallēm. Priekšlikumu atbalsta arī Ogres ledus halles īpašnieks Juris Feodorovs.

Šobrīd nozare ir nogaidošā pozīcijā, kādus rēķinus nesīs tuvākie mēneši. Ja halles nesagaidīs mērķētu valsts atbalstu, tad ledus sports ieslīgs mākslīgā komā.

Sagatavoja Lotārs Zariņš.