Ar stāstu par mūžīgo mīlestību savu sezonu 10.septembrī atklās Latvijas Nacionālā opera un balets, un tā būs poļu horeogrāfa Kšištofa Pastora baleta "Drakula" pirmizrāde. Tai tūlīt uz pēdām sekos vēl trīs jaunumi – divu operu un viena baleta pirmizrādes, kas ir pandēmijas laika "iekrājums".

Opera savu darbu lēmusi organizēt tā, lai uz izrādēm tiktu gan vakcinētie, gan nevakcinētie skatītāji, tādēļ piedāvās divu drošības līmeņu pasākumus. Par spīti ierobežojumiem, mākslinieki arī aizvadītajā sezonā cītīgi strādājuši, tomēr sava veida sekas pandēmijas situācija uz viņu darbību atstājusi.

Latvijā labi pazīstamais poļu horeogrāfs Kšištofs Pastors baletu "Drakula" radīja pirms trim gadiem pēc Rietumaustrālijas baleta pasūtījuma. Sākumā viņš par šo piedāvājumu pat nedaudz šaubījās, jo viņam šķita, ka ‘’Drakulu’’ mākslā pārāk bieži interpretē kā komēdiju, neņemot nopietni, un tas viņa nešķita saistoši.

Taču tad viņš izlasīja Brema Stokera slaveno romānu, noskatījās ‘’Oskaru’’ saņēmušo Frānsisa Forda Kopolas filmu "Drakula" un nolēma piedāvājumu pieņemt. Īpaši viņu iedvesmoja Vojceha Kilara mūzika Kopolas gotiskajam kinodarbam. Vojceha Kilara mūzika no Kopolas filmas arī ir pamats Pastora baletam, taču līdzās tai viņš izmantojis arī citas Kilara kompozīcijas, tostarp, simfonisko mūziku. Kā uzsver Kšištofs Pastors – vampīru tēma ir tikai stāsta virsējais slānis, bet viņam bijis svarīgi atklāt dziļākos šī stāsta kodus.

Ar baleta "Drakula" pirmizrādi Nacionālā opera un balets 10.septembrī atklās savu sezonu. Drīz vien tai sekos vēl trīs jauniestudējumi – operas "Simons Bokanegra" un "Pelnrušķīte" un balets "Divi metri". Sezonā arī pēc tam gaidāma virkne interesantu notikumu, to vidū Jāņa Kalniņa operas ‘’Hamlets’’ jauniestudējums.