Šodien, 5. decembrī, Latvijas Radio un portāls "Delfi" publicē pētījumu "Līdera apskāviens", kurā astoņas sievietes atklāj piedzīvoto seksuālo izmantošanu jauniešu nometnēs "K.I.D." un ar to saistītajos pasākumos. Notikumi risinājās pirms vairākiem gadiem - tobrīd daļa no sievietēm vēl nebija pilngadīgas. Meitenes vasaras nometnē iepazinās ar to rīkotājiem, pieaugušiem vīriešiem, kuri viņas iesaistīja attiecībās un seksuāli izmantoja. Kā tas varēja notikt un kāpēc neviens nav saukts pie atbildības - sešās sērijās skaidro Latvijas Radio raidieraksts "Dokumentārijs".

Brīdinām - ierakstā ir vardarbības apraksti.

Raidierakstā žurnālistes pētīja notikumus organizācijā „K.I.D.” un intelektuālo spēļu klubā „Kas? Kur? Kad?”, kas rīkoja dažādas aktivitātes jauniešiem.

Pirms gada “Facebook” krievvalodīgo rīdzinieku “burbulī” viena no pētījuma autorēm Olga Dragiļeva pamanīja sieviešu ierakstus, kuros aprakstīta seksuāla izmantošana organizācijas "K.I.D." jeb “Kultūra. Iecietība. Draudzība.” vasaras nometnēs. Ieraksti auga līdzīgi kā #metoo kustība, atklājot vairākus skaudrus stāstus.