Pēc daudzu gadu diskusijām beidzot Latvijā gatavo skolu tīkla reformu. Izglītības un zinātnes ministrija izveidojusi savu redzējumu, kurā noteikti jauni kritēriji par minimālo skolēnu skaitu vidusskolās. Šobrīd valstī nepietiekams skolēnu skaits ir aptuveni 120 skolās, no kurām trešdaļa jau tiek reorganizēta. Pēc administratīvi teritoriālās reformas vidusskolām ar nepietiekamu skolēnu skaitu tiks pakāpeniski samazināts valsts finansējums, līdz tās būs jāpārņem pašvaldībām. 

Pēdējo divdesmit gadu laikā skolēnu skaits Latvijā sarucis par 40 procentiem. Lai arī atsevišķās vietās skolas tiek reorganizētas – apvienotas vai slēgtas, visaptveroša skolu tīkla optimizācija nav bijusi, lai arī par to runā jau daudzus gadus. Izglītības un zinātnes ministrija jau iepriekš izstrādājusi savu redzējumu par kritērijiem, kuriem vidusskolām Latvijā būtu jāatbilst. Tomēr saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu, kura paredz 42 pašvaldības līdzšinējo 119 vietā pēc nākamā gada pašvaldību vēlēšanām, izstrādāts jauns redzējums.

Tas paredz dažādus kvalitātes un skolēnu skaita kritērijus. Pēc ziņojumā iekļautajiem statistikas datiem, 42 skolās jau tiek plānota reorganizācija. Savukārt – vēl 79 izglītības iestādēs vidusskolēnu skaits ir nepietiekams. Viena no tādām ir Skrundas vidusskola, kura pēc reformas atradīsies Kuldīgas novadā. Pašreizējais ministrijas ziņojums paredz, ka teritorijās ārpus administratīvā centra jābūt 40 vidusskolēniem. Skrundā šobrīd ir 27, stāsta direktors Ainārs Zankovskis.