Londonā nozīmīgākajā aizsardzības un drošības industriju izstādē "Starptautiskais aizsardzības un drošības ekipējums" jeb DSEI atklās Latvijas paviljonu. Mūsu valsti pārstāvēs dažādu produktu ražotāji no radiosakaru, optikas, munīcijas, pārtikas un inženieru pakalpojumu sektoriem.

Izstāde "Starptautiskais aizsardzības un drošības ekipējums" notiek reizi divos gados, un Latvijas paviljons pēdējoreiz Londonā bija vēl pirms Covid-19 pandēmijas un Krievijas sāktā pilna mēroga kara Ukrainā. Tagad interese par drošības un aizsardzības preču ražotājiem un pakalpojumu piedāvātajiem ir būtiski augusi.

Šoreiz Latvijas stendā būs piecu uzņēmumu piedāvājums ar domu par nepieciešamākajām lietām aizsardzības nozarei. Piemēram, sakaru sistēmas, teltis un citi kritiskās infrastruktūras attīstības projekti, arī brilles ar iespēju redzēt paplašinātu realitāti un speciāla pārtika armijas vajadzībām.

Pērn pieprasījums pēc drošības industrijas ražojumiem bija būtiski audzis, bet šogad – jau krities.

Uz jauniem sadarbības partneriem cer uzņēmums "Roga agro", kas jau pašlaik mūsu bruņotos spēkus apgādā ar sauso uzturdevu pakām. Kompānijas padomes priekšsēdētāja Oņega Circene atklāja, ka izstādē izrādīs tā sauktās sublimētās gatavās maltītes, ko var glabāt pat 20 gadu.

Savukārt uzņēmumi, kas strādā tehnoloģiju jomās, meklē partnerus savu projektu ieviešanai dzīvē. Piemēram, valsts uzņēmums "Elektroniskie sakari", kas Latvijā pārvalda radiofrekvenču spektru, izstādē demonstrēs mūsu inženieru radīto radiomonitoringa programmatūru "Skudra". Tas ir starptautiskajā vidē novērtēts instruments civilo un militāro uzdevumu veikšanai.

Izstādē varēs aplūkot arī bezpilota lidaparātus jeb dronus, mobilo nometņu paraugus, kareivju ekipējumu un citus militāros risinājumus.