Pusaudžu pasaulei un dzīves izjūtai būs veltīts jauniestudējums "Jelgava ’94", kas šobrīd top Latvijas Leļļu teātrī. Pēc Jāņa Joņeva populārā romāna motīviem to veido režisors Mārtiņš Eihe. Izrādē būs daudz mūzikas, un tā vēstīs par jauna cilvēka sevis meklējumiem, kas neizbēgami ietver vēlmi būt opozīcijā visam tam, ko sabiedrība uzskata par pareizu. Pirmizrāde Leļļu teātrī būs 26.aprīlī.

Tāpat kā Jāņa Joņeva romānā arī izrādē ļoti nozīmīga loma ir mūzikai. Skan gan pasaulslaveni smagā metāla hiti, gan Jēkaba Nīmaņa oriģinālmūzika ar Kirila Ēča tekstiem. Pie tam mūziku dzīvajā atskaņo Leļļu teātra aktieru trio – Rihards Zelezņevs, Rūdolfs Apse un Anrijs Sirmais.

Muzicējošais aktieru trio ir klātesošs visu izrādes laiku. Tas muzicē otrajā stāvā virs skatuves, kamēr uz skatuves risinās izrādes darbība.

Ļoti svarīgs vizuālās izteiksmes līdzeklis izrādē ir papīra maskas, ko aktieri liek galvā un dažādi citādi apspēlē. Uz tām uzzīmētas sejas ar dažādām ekspresīvām izteiksmēm, kas – kā stāsta izrādes māksliniece Pamela Butāne – atspoguļo pusaudžu dažkārt tik pretrunīgās izjūtas, kad no vienas puses ir vēlme noslēpties, no otras puses – apliecināt savu personību.

Masku ekspresīvā izteiksme savukārt simbolizē pusaudžu krasās emociju svārstības.

Izvēloties šo materiālu, režisoram Mārtiņam Eihem bijuši arī personiski motīvi. Viņa meitai šovasar būs 15 gadu, un viņš novērojis, ka viņu un viņas draugus apzināti vai nē, bet patiešām nomoka eksistenciāli jautājumi par to, kas viņi ir un kā viņiem atrast savu vietu šajā pasaulē. Varbūt izrādes galvenā varoņa Jāņa pieredze viņiem un arī citiem jauniešiem var dot šo tik ļoti svarīgo sajūtu, ka viņi nav vieni savās šaubās.

Arī aktieri Rihards Zelezņevs un Matīss Millers uzskata, ka Joņeva darbam ir liels potenciāls uzrunāt. Līdzās pusaudžiem ne mazāk svarīga izrādes skatītāju auditorija ir viņu vecāki – uzskata aktieris Miķelis Žideļūns.