Kārsavas kultūrvēstures centrs “Līču mājas” darbojas jau nepilnus trīs gadus, piedāvājot apmeklētājiem iepazīties ar Kārsavas un apkārtnes vēsturi un vietējo tūrisma piedāvājumu. Vēl viens nozīmīgs kultūrvēstures centra darbības aspekts ir vietējās kopienas iesaistīšana dažādās aktivitātēs. Jau par tradīciju ir kļuvis rīkot šajā vēsturiskajā ēkā gan dažādas izstādes, gan meistarklases. Pašlaik "Līču mājas" Kārsavā ir kļuvušas par kultūras dzīves centru vietējiem un interesantu apskates objektu tūristiem.

Ludzas novada Kārsavas pilsētā pirms gandrīz trim gadiem ir tapis jauns tūrisma objekts – kultūrvēstures centrs “Līču mājas”. Nelielās upītes Šņitkas krastā esošajā senajā no akmeņiem celtajā ēkā, kur agrāk atradās gan dzirnavas, gan smēde, pēc vērienīgas renovācijas, piesaistot Eiropas Savienības un pašvaldības finansējumu, ir ierīkota moderna pastāvīgā ekspozīcija, kas izved apmeklētāju cauri svarīgākajiem pieturpunktiem Kārsavas un tās apkārtnes liktenī.

Kā atklāj kultūrvēstures centra vadītāja Inta Jurča, te var iepazīt novadu senos laikos, muižu attīstību, dzelzceļa izbūves ietekmi, tirgus tradīcijas, kā arī pilsētas un pierobežas ziedu laikus un arī traģiskos vēstures notikumus.