Pēdējos divos gados novērojama pozitīva elektroauto pieauguma tendence, kas bijusi straujākā izaugsme kā jelkad agrāk. Līdz ar elektroauto skaita pieaugumu sakuplo arī elektroauto uzlādes punkti. Lai gan to skaits pagaidām ir optimāls, vieta izaugsmei vēl ir.

Ceļu satiksmes drošības dienesta (CSDD) elektromobilitātes speciālists Aivis Ozoliņš stāsta, ka ik gadus elektroautomašīnu skaits Latvijā pieaug.

Aivis Ozoliņš ir pārliecināts, ka elektroautomobiļu uzlādes punktu pieejamība iet roku rokā ar elektroauto skaita pieauguma dinamiku. CSDD attīstījis uzlādes tīklu e-mobi ar 140 stacijām, kas izvietotas visā Latvijas teritorijā tā, lai ik pēc 50 km būtu iespēja uzlādē elektromobili.

Lai gan pēdējos gados elektroauto skaits ik gadus teju dubultojas, kopumā Latvijā šāda veida transporta līdzekļus vēl aizvien izvēlas neliela daļa autovadītāju, spriež "Latvenergo" Baltijas elektrotransporta uzlādes direktors Ansis Valdovskis. Bet nākotnes prognozes ir cerīgas.

Ansis Valdovskis teic, ka līdz šim Latvijai ar elektroauto uzlādes tīkla attīstīšanu ir veicies labi un labs atspēriens bija CSDD īstenotais projekts, attīstot valsts uzlādes tīklu.

Ne tik optimistisks ir "Enefit" biznesa attīstības departamenta analītiķis Daniels Treņins sakot, ka Latvijai ir vēl vieta izaugsmei. Lai gan elektroauto skaita dinamika pēdējos divos gados ir bijusi straujāka kā jelkad iepriekš, viņaprāt, uzlādes tīkla attīstībai pagaidām iepaliek.

Daniels Treņins vērtē, ka tirgū elektroauto uzlādes tīklu attīsta nedaudz uzņēmumu, bet tie ir lieli un pieredzējuši tirgus dalībnieki.

Nākotnē elektroauto uzlādes tīkla attīstība būs cieši saistīta ar pieprasījumu pēc šāda veida transporta līdzekļiem – jo lielāks būs pieprasījums, jo tirgū parādīsies aizvien jauni uzņēmumi, kas vēlēsies attīstīt elektroauto uzlādes tīklu.