Valsts kultūras iestāžu vadītāju vidū ir liela atsaucība kultūras ministra Naura Puntuļa izteiktajam priekšlikumam, ka lielās kultūras iestādes pašas varētu uzņemties atbildību par vakcinēšanos pret Covid-19. Tas dotu iespēju paātrināt kultūras kolektīvu vakcinācijas procesu un atslogotu citu institūciju saspringto darbu, kas vakcināciju veic individuālā kārtā.

Kolektīvu vadītāji jau uzreiz pēc 11. janvāri ministra izteiktā rosinājuma ķērušies pie darba, lai gan savos kolektīvos, gan plašākā mērogā plānotu, kā vislabāk īstenot šo iespējamo scenāriju.

Covid-19 pandēmijas dēļ īpaši sarežģītā situācijā ir teātra trupas, kori un orķestri. Būtībā kā tik lieli kolektīvi viņi ir vienīgie, kuri darba specifikas dēļ nevar izmantot sejas maskas, tādējādi vai nu viņu darbs ir pilnībā apstājies vai arī ļoti apgrūtināts.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis iespēju vakcinēties redz kā vienīgo ceļu, kas ļautu atkal atgriezties pie normāla darba ritma. Šai saistībā viņš arī nācis klajā ar iniciatīvu, kas varētu procesu pāatrināt, proti, kultūras iestādes pašas uzņemtos atbildību par vakcinācijas procesu. Šādu piedāvāto modeli esot gatavs apsvērt arī veselības ministrs Daniels Pavļuts.

"Mēs kopā ar Kultūras ministrijas kapitālsabiedrību vadītājiem mēģinātu vakcinācijas procesā izmantot šo iestāžu kapacitāti. Proti, šīs iestādes pašas varētu veidot šo vakcinācijas loģistikas procesu un daļēji izmantot arī tās iestrādnes, kas ir Kultūras ministrijas iestādēs, kā piemēram, Latvijas Nacionālajā operā un baletā ir savs medicīnas centrs, kura medicīnas darbinieki tad varētu būt tie, kuri tad uzņemtos atbildību par vakcinācijas procesu," skaidro Nauris Puntulis.

Lielo kultūras kolektīvu vadītāji ļoti pozitīvi vērtē šādu ministra iniciatīvu, un teju uzreiz tai atsaukušies, jau sākot plānot stratēģiju, kā procesu varētu organizēt gan katrā kolektīvā atsevišķi, gan kultūras sektorā kopumā.