Muzikāli ļoti krāsains un kontrastains būs koncertuzvedums "Laimes flauta", kas izskanēs Lieldienu Baltās nedēļas sestdienā, 6.aprīlī, Torņakalna baznīcā. Tajā vienkopus dzirdēsim dažādu gadsimtu un tradīciju lūgšanas dažādās valodās. Arī Latvijā maz pazīstamus opusus no Latīņamerikas, Spānijas un Āfrikas. Dziedājumi mīsies ar instrumentālām skaņu gleznām. Koncertā piedalīsies dziedātāja Aleksandra Špicberga un vīru vokālā grupa, flautists Andis Klučnieks, ģitārists Vladimirs Kudrins un sitaminstrumentālists Elvijs Endelis, kā arī zēnu vokālā grupa "Puikas".

"Laimes flauta" ir jau otrā producentes Māras Špicbergas izlolotā koncertprogramma ciklā, kas saucas "Laiks. Tu. Lūgšana". Pirmā izskanēja 2023.gada sākumā, un saņēma gan klausītāju, gan mūzikas kritiķu atzinību, kas deva ierosmi turpināt.

Arī jaunajā programmā iekļautas dažādu gadsimtu un tradīciju lūgšanas, kas apvienotas kopīgā stāstā. Tikai šoreiz stāsts ir par cilvēka ceļu un patiesības meklējumiem visa mūža garumā. Pie tam atmiņu ritējums sākas ar mūža nogales posmu, ko atspoguļo Austrumu baznīcas un Bizantijas senie dziedājumi, un rit atpakaļ uz bērnību, kam pa vidu ir kvēles un kaislību pilnie jaunības un brieduma gadi, kas atspoguļojas arī tikpat ugunīgā mūzikā, stāsta producente Māra Špicberga.

Saturiski intensīvos dziedājumu blokus koncertā atdalīs instrumentālas epizodes, kad skanēs Anda Klučnieka spēlētās flautas un stabules. Arī tas būs vēstījums par dažādiem posmiem cilvēka dzīvē, taču flauta izteiks to, kas cilvēka vārdiem nav pasakāms. Ne velti koncerta nosaukums ir atsauce uz persiešu dzejnieka Rūmī vārsmām – "Spēlē laimes flautu! Tu pats esi melodija!".