Cilvēciski silts, sirsnīgs un labestīgs ir režisora Vara Braslas devums Latvijas kino, tādēļ daudzas viņa filmas ir skatītāju ļoti mīlētas. To vidū „Emīla nedarbi”, "Ziemassvētku jampadracis”, „Ūdensbumba resnajam runcim”, arī, protams, izcilā melodrāma „Ezera sonāte” un citas. Kopumā viņa radošajā kontā ir 15 spēlfilmu, četras no tām godalgotas ar „Lielā Kristapa” balvu. Novērtējot viņa izcilo ieguldījumu, tieši Varis Brasla šī gada „Lielā Kristapa” ceremonijā tiks sumināts par mūža ieguldījumu kino mākslā.

„Parasti jau mēdz teikt, ka labs cilvēks nav profesija, bet, domājot par Vari Braslu, pirmais, kas man personiski nāk prātā tas, cik viņš ir labs cilvēks, sirsnīgs, asprātīgs, ārkārtīgi delikāts, bet varbūt tas labo īpašību komplekts ieliek stipru pamatu tam viņa talantam,” tā par Vari Braslu saka Nacionālā Kino centra pārstāve, kinozinātniece Kristīne Matīsa.

Un nevelti Vara Braslas garajā filmogrāfijā skatītājiem vislabāk zināmās un mīlētākās ir tieši ģimenes filmas, kurās bērni ir galvenie varoņi. Arī skaitliski šādu filmu ir daudz. Par pusaudžiem ir viņa diplomdarba filma „Salātiņš”, uzņemta 1971.-ajā gadā, tai seko „Tereona galva”, „Emīla nedarbi”, „Ziemassvētku jampadracis”, „Ūdensbumba resnajam runcim” un jaunākā, simtgades filma – „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”.