Vai nu tagad vai nekad – šis sauklis bija Kasemiru ģimenes vadmotīvs, kad viņi pirms gada iegādājās 400 kvadrātmetru lielu šķūni Lielplatones pagastā, lai tādējādi īstenotu kādu savu ļoti oriģinālu sapni.

Proti, viņu mērķis ir izveidot aktivitāšu centru bērniem – Pasaku šķūni –, kurā ar pasaku un citu literāru darbu starpniecību bērni macītos dažādas dzīves gudrības un vērtību izpratni. Šai saistībā centrā būtu izveidotas dažādas ekspozīcijas un telpas, katra ar savu stāstu, kurās bērni varētu radoši darboties un rotaļāties.

Pirms gada iegādātais kādreizējais muižas šķūnis Lielplatonē idejai ir kā radīts. Tam ir 120 gadu sena vēsture, tas atrodas interesantā vidē, tam ir atbilstoša platība, un pats galvenais – tieši idejas būtībai vajadzīgā atmosfēra.

Gada laikā jau daudz paveikts, bet priekšā vēl ļoti garš un pamatīgs darba cēliens. Katrā brīvākā brīdī Kasemiru ģimene no Rīgas dodas uz Lielplatoni un kādā darbīgā reizē viņus tur satika arī Baiba Kušķe.

"Tādā darba dunā jūs esat, jo jūs redzat – mēs te visu kopjam un ņemamies ar āra darbiem," stāsta Aija Kasemira.

Pie Lielplatones šķūņa brīvdienas rītā rosās visa Kasemiru ģimene – Aija un Uldis, viņu ļoti enerģiskais dēlēns Ernests un vēl arī pavisam maziņā Līna, kura tobrīd guļ ratiņos. Uldis tad arī ver vaļā šķūņa senatnīgās divviru koka durvis.

"Man liekas maģisks šis brīdis, kad durvis taisās vaļā. Tādas ļoti vēsturiskas. Tā aura šeit ir jūtama," saka Aija Kasemira.

Šķūnis ir liels un plašs, ar platību 400 kvadrātmetru, šobrīd jau arī tikpat kā tukšs, jo Kasemiri to rūpīgi iztīrījuši no visas mantības un gružiem, kas tajā vēl bija palikuši, kad viņi šķūni nopirka. Uldis uzlicis arī jumtam kori un pielabojis sienas, un tagad jāgādā par līdzekļu piesaisti, lai šķūni varētu pilnībā profesionāli renovēt, bet viņš mūsu sarunas laikā daudzkārt uzsver, ka viss tiks darīts lēni un pakāpeniski, bez drudžainas steigas.