Šonedēļ Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē „Lielais dzintars” gaidāma iestudējuma „Svešā āda” pirmizrāde. Tā vienlaikus būs debija kā režisorei Ingai Krasovskai, kura Latvijas skatītājam līdz šim vairāk zināma kā horeogrāfe un vairakkārt nominēta un saņēmusi „Spēlmaņu nakts” balvas. Izrāde tapusi pēc Daces Rukšānes atzinību ieguvušā romāna „Krieva āda”. Režisore kopā ar aktieriem šķetina mātes un meitas attiecības, kā arī runā par „svešā” pieņemšanu sevī un līdzcilvēkos.

Izrādes centrā ir divu sieviešu – mātes un meitas – likteņi pēckara okupētajā Liepājā. Meitas lomā iejūtas Liepājas teātra aktrise Agnija Dreimane.

Vēsturisko notikumu fonā risinās stāsts par jūtām, kas grauj visus priekšstatus. Par sievietes alkām pēc mīlestības, sapņu piepildījuma un laimīgas dzīves. Emīlija, dzenoties pēc vīrieša mīlestības, nespēj dot mīlestību savai meitai Meldrai. Vienīgais, kas viņas vieno, ir kopīgi noslēpumi un klusēšana. Līdzās jaunajiem aktieriem mātes lomā iejūtas Liepājas teātra aktrise Inese Kučinska.

Kā mīlēt, nenodarot pāri savam vistuvākajam cilvēkam? Kā saprasties, ja runāt aizliegts? Šos jautājumus iestudējumā uzdod režisore Inga Krasovska. Ne viens vien jautājums, ko pašam sevī šķetināt radīsies arī skatītājiem, spriež Inga Krasovska, kas iekodēti izrādes nosaukumā „Svešā āda”. Izrādē būtu daudz vairāk tēlu, taču režisore izvēlējusies divas sievietes.

Režisore Inga Krasovska uzsver komandas lomu, kas veido izrādi tandēmā ar režisori. „Svešās ādas” tapšanā ir iesaistīti māksliniece Ilze Vītoliņa, kas veidojusi gan skatuves noformējumu, gan kostīmus, video mākslinieks -8, gaismu māksliniece Krista Erdmane, savukārt skaņu celiņu veido Zane Dombrovska.