Liepājas teātrī sākušies tradicionālie svētku koncerti, kas turpināsies līdz pat gada nogalei. Ik gadu Liepājas teātra skatuve gada nogalē pārvēršas par krāšņu koncertvietu, kur aktieru izpildījumā, piesaistot mūziķus, skan ziemassvētku dziesmas. Katru reizi tiek meklēti ar vien jauni stāsti un dziesmas, kas uzrunā skatītājus šajā svētku laikā. Šoreiz tas ir „Mājupceļš”, kuru kopā ar aktieriem izstāsta koncerta režisore Maija Kalniņa.

Tik daudz ceļu, kurus meklēt, iet un kuros kāpt. Taču mājupceļš ir vienīgais no visiem – pa kuru iespējams mums – pārnākt, saka Liepājas teātra svētku koncerta režisore Maija Kalniņa. Viņai šī ir pirmā iespēja veidot svētku koncertu profesionālā teātrī.

„Interesanti, ka šo piedāvājumu Liepājas teātris man izteica mirkli pirms es rudenī devos savā Santjago ceļā. Tieši Santjago ceļā arī piedzima šis mājupceļš. Es jau tad zināju, ka pati baudīšu šo procesu, būšu pateicīga, ka man būs iespēja sadarboties ar talantīgiem un superīgiem cilvēkiem. Gribu uzvērt, ka tas ir komanda darbs, katrs atnesam mājupceļā savu krāsu, tas viss sakūst vienā,” stāsta Maija Kalniņa.

Mājupceļu caurvīs Maijas Kalniņas radītie teksti, kurus šajā ceļā iemiesos Liepājas teātra aktrise Anda Albuže. Koncertā skanēs dziesmas bez kurām nav iedomājams šis laiks, kā arī citas latviešu komponistu dziesmas mūziķa Normunda Kalniņa aranžējumos. Svētku koncerti „Mājupceļš” Liepājas teātrī ik vakaru pulcēs skatītājus līdz pat 30. decembrim.