Muzikāla ir izrāde ar kaislībām rītvakar, 19. februārī, piepildīs Liepājas teātra skatuvi. Pirmizrādi piedzīvos režisores Lauras Grozas veidotais muzikālais iestudējums „Vairāk par dzīvi/ Teātris” un radošās komandas versija par slavenās dīvas Džūlijas Lambertes tēlu, kurā iejutīsies aktrise Inese Kučinska. Iestudējums veidots, iedvesmojoties no Gaja Boltona lugas „Vairāk par dzīvi”. Orģinālmūziku izrādei radījis komponists Kārlis Auzāns.

Tā būs kabarē estētika, kas tiks uzburta uz Liepājas teātra skatuves, taču tas nav arī tīrs kabarē, atklāj režisore Laura Groza.

Tā būs arī citāda versija par slaveno Džūliju Lamberti no Viljama Somerseta Moema romāna „Teātris”, ko mēs pazīstam no Jāņa Streiča leģendārās filmas, taču izvairīšanās no filmas un darīt pretēji noteikti nav bijis pašmērķis, drīzāk vēlme radīt ko jaunu pašiem, uzsver režisore. Dziesmu tekstus radījusi Ienese Zandere, mūziku komponējis Kārlis Auzāns.

Gaismas prožektori, protams, sekos galvenajam tēlam izrādē – izcilai aktrisei Džūlijai Lambertei, kuras lomā iejutīsies Liepājas teātra aktrise Inese Kučinska. Ir piedzīvotas virsotnes teātrī, kas mijas ar pārdomām par sievietes seksuālo pievilcību brieduma gados un liktenīgo tikšanos ar jauno Tomu Fennelu, kaislīgu Džūlijas talanta pielūdzēju. Inese Kučinska raksturo savas varones spēcīgo personību.

Izrādē piedalās 25 aktieri, mūziku klātienē izspēlē 30 Liepājas simfoniskā orķestra mūziķi. Iespaidīgs iestudējums šajā neparastajā laikā, turklāt ambīcijas lielākas nekā šī brīža tehniskās iespējas, saka režisore.

Darbs ar muzikālo materiālu sācies pirms pusotra gada, stāsta komponists Kārlis Auzāns. Viņam tā ir vēl nebijusi pieredze veidot tāda mēroga muzikālo izrādi. Viņš atzinīgus vārdus saka par Liepājas teātra skanējumu un par orķestra mūziķu degsmi mēģinājumos. Šo iespēju papildina arī īpašais darbs ar aktieriem nevis profesionāliem solistiem.

Iestudējuma scenogrāfiju veidojis Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece ir Ilze Vītoliņa, bet gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, savukārt lugu no angļu valodas tulkojusi Evita Mamaja.