Mūsu kaimiņvalsts Lietuvas pilsoņi šonedēļ dodas pie vēlēšanu urnām, lai izraudzītos nākamos likumdevējus. Šīs vēlēšanas norisināsies koronavīrusa Covid-19 pandēmijas apstākļos, kas nozīmē nepieredzētus piesardzības apstākļus balsošanas iecirkņos. Vīruss var ietekmēt arī vēlēšanu iznākumu, jo daudzi pilsoņi savu izvēli izdarīs, ņemot vērā politiķu darbus un izteikumus pandēmijas laikā.

Latvijas Radio uzrunāja vairākus lietuviešus, lai noskaidrotu viņu viedokli un noskaņojumu pirms Seima vēlēšanām.

Neraugoties uz pieaugošo inficēšanos ar koronavīrusu Covid-19, Lietuva nepārcēla Seima vēlēšanas uz vēlāku laiku. Lai gan vēlēšanas ir paredzētas svētdien, nobalsot var jau kopš pirmdienas. Šoreiz iepriekšējās balsošanas periods ir garāks, lai nepieļautu vēl plašāku Covid-19 izplatīšanos.

Kopš februāra beigām, kad Lietuvā reģistrēja pirmo koronavīrusa inficēto, valstī ir atklāti vairāk nekā 5300 saslimušo. No tiem miris ir vismaz 81.

Lietuva, tāpāt kā citas Eiropas valstis, pavasarī slēdza savas robežas un ieviesa iedzīvotāju pulcēšanās un pārvietošanās ierobežojumus. Tie deva rezultātus, jo Lietuvā joprojām ir vieni no zemākajiem saslimstības rādītājiem Eiropā. Arī Lietuvas ekonomika nepiedzīvoja tik lielus satricinājumus, kā citās valstīs.