Karostā tapusi grezna vieta, kur notikt akadēmiskās kamermūzikas koncertiem. Šajā nedēļas nogalē izskanēs viens no cikla „Rudens noSkaņas Karostā” koncertiem, kurā uzstāsies NBS Štāba orķestra klarnešu kvartets „Quattro Differente”. Koncertus rīko biedrība „Baringtons K2”, taču telpas, kur notikt koncertiem, radījusi lietuviešu kordiriģente Rasa Gelgotiene, kura pirms vairākiem gadiem iegādājās cara laikā celto virsnieku dzīvojamo māju ar tās skanīgo akustiku, kā arī ieguldot milzu darbu senās ēkas atjaunošanā. Tagad darba augļus var baudīt arī koncertu apmeklētāji.

Lietuviešu kordiriģente Rasa Gelgotiene daudz ceļo un bijusi dažādās vietās pasaulē. Brīdī, kad vēlos sazināties, viņa atrodas Ukrainā, Odesā, kur strādā par spīti kara apstākļiem. Jautājot par Karostas mājas iegādi, viņa saka, ka mērķtiecīgi meklējusi iespējas gan Lietuvā, gan Latvijā Jūrmalā, bet savu sapņu piepildījumu par kādu senu villu, atradusi Liepājā, Karostā. Cena bijusi ļoti pievilcīga tik lielai mājai, taču darbs, kas bija jāiegulda atjaunošanā, iespaidīgs. Viena daļa ēkas pieder kolēģei, bet savu daļu sākusi restaurēt un tagad jau redzami darba augļi.

Sestdien uz bezmaksas koncertu vietas vairs nav pieejamas, stāsta biedrības „Baringtons K2” vadītāja Kristīne Lieģeniece, jo cilvēkiem zāle patīk un te bijuši apmeklētāji no dažādām Latvijas vietām. Biedrība vairākus gadus rīko Lāčplēša dārza svētkus un citus pasākumus, tāpēc kamerzāle ir vēl viens pienesums Karostas daudzveidīgajā mozaīkā, saka Kristīne, uzsverot ēkas īpašnieces veikumu.

Flautists Reinis Lapa, kurš jau uzstājies Karostas kamerzālē, pauž sajūsmu par šīs vietas tapšanu, īpaši uzsverot atrašanās vietu Karostas vēsturiskajā apbūvē.

Karostas zāle ir īpaši piemērota klusi skanīgiem instrumentiem, uzsver mūziķis. Kamerzāles īpašniece Rasa Gelgotiene vairākkārt sarunā uzsver Karostas potenciālu, kas pilnībā netiek izmantots. Šobrīd Karosta jau kļuvusi par nozīmīgu vietu mākslai, mūzikai un tūrismam, tāpēc viņa pauž cerību, ka Karosta iegūs vēl papildus stimulu, sagaidot Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumus 2027. gadā.

Pirmais koncertu cikls šonedēļ būs izskanējis, bet Karosta un Liepāja ieguvusi vēl vienu kultūrvietu.