Līgatnes papīrfabrikas telpās jau šogad plānots atsākt nelielu akvareļu papīra ražošanu. 19. gadsimta ēku komplekss tika izsolīts pērn rudenī un jaunais saimnieks Līgatnes papīrfabrikas teritorijā plāno ne vien ražot papīru, bet arī veidos dzīvojamo fondu, muzeju un telpu dažādām radošām izpausmēm un darbnīcām.

Līgatnes papīrfabrikas jaunais saimnieks ir Edgars Ricevs, kas iepriekš pamatā darbojies informācijas tehnoloģiju jomā.

Līgatnes papīrfabrika ir unikāls industriālais mantojums, jo rūpniecības uzņēmums darbojās teju 200 gadus bez pārtraukuma un daudzo gadu garumā par papīra izejvielām kalpojušas linu lupatas, celuloze, kokmasa un makulatūra. Sākotnēji nelielajā Anfabrikā Līgatnes upes krastā papīru ražoja ar rokām, savukārt 1830.gadā tika uzcelta Vidusfabrika jeb galvenā ražotne un vēlāk darbu pakāpeniski pārņēma arī papīrmašīnas. Papīrfabrika darbu pārtrauca 2014. gadā, bet ražotnes vēsturiskās ēkas līdz šim saglabājušās gana labā stāvoklī, saka jaunais īpašnieks.

Jaunais saimnieks patlaban sāk sakopt ražošanas galveno ēku – labo tās jumtu un iekšpusē vienu no telpām pamazām iekārto akvareļu papīra ražošanai. Saražoto papīru apjomā līdz 100 tonnām gadā pamatā plānots eksportēt uz dažādām pasaules valstīm, jo Latvijā tam tirgus ir neliels.

Papīra fabrikas ražošanas telpās patlaban laiks vēl ir apstājies, bet daudzas šobrīd apputējušās iekārtas plānots atjaunot un izmantot.