Durvis allaž bijis ietilpīgs simbols mākslā, un šī tematika apvieno arī 13 māksliniekus, kuri veido vides objektus "Durvis", kas no šīs nedēļas nogales būs apskatāmi Limbažu pilsētvidē.Katrs objekts būs atsevišķs mākslas darbs, bet visi kopā tie veidos vienotu instalāciju, kas dos iespēju iepazīt gan dažādu mākslinieku rokrakstus, gan dažādas zīmīgas Limbažu vietas.

Mākslinieku izejmateriāls bija pavisam reālas durvis, ko limbažnieki pēc pilsētas domes aicinājuma mākslas akcijai uzdāvināja šī gada pavasarī. Mākslinieki tās pārvērta dažādu žanru mākslas darbos, īpaši piedomājot, lai tie veidotu arī saspēli ar Limbažu pilsētas vidi.

Instalācija ceļu pie skatītājiem sāks 30.jūlijā kā Limbažu pilsētas svētku sastāvdaļa un to varēs apskatīt līdz oktobra sākumam.

Šogad agrā pavasarī Limbažu pilsētas dome limbažniekus aicināja palūkoties savos šķūnīšos, vai tur gadījumā nestāv kādas aizmirstas durvis, ko viņi varētu uzdāvināt mākslas akcijai.

Iedzīvotāji bija ļoti atsaucīgi, un rezultātā mākslas projekta kuratores Luīzes Lismanes rīcībā nonāca aptuveni 30 durvju. Viņa uzrunāja 13 māksliniekus, kuri viņasprāt varētu tēmu ļoti interesanti interpretēt, un tā tapa 13 vides objekti, jo daži mākslinieki izmantoja arī divas vai vairākas durvis savā mākslas darbā.