Pēc trīs gadu izpētes darba Latvijas bērnunamos rītvakar, 20. oktobrī, kinoteātrī "Splendid Palace" pirmizrādi piedzīvos Lindas Oltes sociālā drāma "Māsas". Tā stāsta par pusaugu meitenēm, kurām paveras iespēja tikt adoptētām amerikāņu ģimenē. Taču māsas šo iespēju uztver ļoti atšķirīgi. Linda Olte ar šo filmu vēlas iekustināt sabiedrisko domu par sistēmas bērnu likteņiem un pārdomāt jautājumu, ko mēs katrs varam darīt šo bērnu labā?

Kad bērnunama direktore paziņo māsām, ka amerikāņu ģimene ir gatava viņas adoptēt, māsu reakcija ir krasi atšķirīga. Deviņgadīgā Diāna ir laimīga, ka viņai beidzot būs īsta ģimene, savukārt trīspadsmitgadīgā Anastasija ir gatava darīt visu, lai atgūtu savu bioloģisko māti.

Filmas stāsts kopumā ir gana skaudrs, bet balstās reālos notikumos un pieredzēs, par kurām mūsu sabiedrībā runā ļoti maz, jo tās nav mums komplimentējošas. Linda Olte savukārt uzskata, ka šo tēmu aktualizēt un ar to saistītās problēmas risināt mums kā sabiedrībai ir ļoti svarīgi.

Pirms filmas Linda Olte veica pamatīgu izpētes darbu, tikās ar bērnunama bērniem, darbiniekiem, adoptētājiem, kā arī sievietēm, kuru bērni aug bērnunamos. Viņas filmas centrā ir jautājumi par identitāti, par asins balss spēku, par traumatiskas pagātnes ietekmi uz cilvēka dzīvi un iespējām to pārvarēt un dziedināt.

Galveno varoņu bioloģisko māti Allu filmā atveido aktrise Iveta Pole. Pašai kā mammai, viņai šī loma esot ļoti grūti saprotama, bet tieši šī iemesla dēļ atkal ļoti interesanta kā aktrisei. Kā savu varoni raksturo aktrise – būtībā Alla, pati savulaik augusi bērnunamā, neko daudz neatšķiras no savām meitām.

Trīs māsu lomu tēlotājas izraudzītas rūpīgā atlasē no kopumā 1500 meitenēm. Vecāko atveido Katrīna Krēsliņa, jaunāko – Gerda Aljēna, bet vidējo māsu Anastasiju, kas ir galvenā varone, Emma Skirmante, stāsta Linda Olte.

Lindas Oltes sociālā drāma "Māsas" pirmizrādi piedzīvos ceturtdien, 20.oktobrī, kinoteātrī "Splendid Palace", šobrīd notiekošajā Rīgas Starptautiskajā kino festivālā.