Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra „LNSO Vasarnīca” otro reizi iegriežas Ventspilī. Šajā nedēļas nogalē gaidāma plaša festivāla programma, kas tapusi sadarbībā ar koncertzāli „Latvija”. Jau šovakar gaidāms pirmais koncerts, kur izskanēs trīs solo miniatūras un amerikāņu komponista Stīva Reiha „Tuksneša mūzika” diriģenta Gunta Kuzmas vadībā. Savukārt, svētdien festivāla programma noslēgsies ar itāļu izcelsmes kanādiešu dziedātājas, mecosoprāna Emīlijas D`Andželo uzstāšanos. 

Koncertzāles mākslinieciskais vadītājs Miks Magone uzsver festivāla saukli – visai ģimenei, tā raksturojot gaidāmos notikumus šajā nedēļas nogalē Ventspilī. Viņš ir gandarīts, ka orķestris un festivāls atgriežas koncertzālē.

„Bez lielās zāles vakara trim koncertiem, ir arī nakts koncerts sestdienā, brīvdabā un bezmaksas, tai skaitā ir divas izrādes dažāda vecuma bērniem un jauniešiem sestdien un svētdien dienas pirmajā daļā.”

19. augustā atklāšanas koncertā klausītājiem būs iespēja dzirdēt Latvijas radiokora dziedātāju uzstāšanos, kā arī baudīt trīs solo programmas. Vienu no tām atskaņos Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra obojists Egils Upatnieks. Pirms vairāk nekā pusgadsimta Lučāno Berio radītais skaņdarbs ir katra obojista mēraukla, saka obojists. Viņš skaņdarbu raksturo kā mūsdienu obojista ekskursiju mūzikas skaņu pasaulē, jo maz no tā tiek izmantots, piemēram, spēlējot Bahu.

„Arī pats instruments ir ievērojami evolucionējis kopš tiem laikiem, kad skaņdarbs tika uzrakstīts, arī skaņas estētika ir mainījusies, tiek lietots daudz savādāks ekipējums nekā 1969. gadā. Ir mainījusies skaņas estētika un tas, ko mēs no obojas sagaidām. Ja mēs paklausāmies kādu vecu orķestra ierakstu, tad dažādās pasaules daļās orķestra skanējums ir visai atšķirīgs, saudzīgi izsakoties, arī obojas tembrs – šur tur tas ir plašāks, maigāks, plūstošāks, dziedošāks. Citur kā īlēns no maisa, asāks.”

Festivāla programmas noslēgumā būs iespēja dzirdēt itāļu izcelsmes kanādiešu dziedātājas Emīlijas D`Andželo uzstāšanos. Operdīva ir tikai 28 gadus veca, taču jau regulāri viesojas labākajos pasaules opernamos.