Londonas centrā izrādīta izrāde latviešu valodā, Hermaņa Paukša lugu "Čir, čir" Lielbritānijā iestudējis Birmingemas Mazais teātris. Tajā aktīvi darbojas Lielbritānijas latvieši, kuri izrādēm gatavojas pēc ikdienas darbiem, brīvajā laikā. Izrādes režisors Ingmārs Čaklais par iestudējumu stāsta, ka tā ir pasaka pieaugušajiem. 

Hermaņa Paukša lugas "Čir,čir!" iestudējums Birmingemas Mazajam teātrim ir pirmais pēc diviem pandēmijas gadiem, kad kultūras dzīvē valdīja klusums. Izrādes režisors ir Ingmārs Čaklais, kurš stāsta, ka šī izrāde ir pasaka pieaugušajiem. Radošā komanda cer, ka tā mudinās aizdomāties katram pašam par savu dzīvi un sabiedrību, kurā atrodas, stāsta Ingmārs Čaklais.

Birmingemas mazais teātris ir amatierteātris, tāpēc izrāde tapa vairāk nekā gadu. Aktieri uz mēģinājumiem var sanākt tikai brīvdienās. Iestudējuma pirmizrāde jau notikusi. Režisors Čaklais ļoti lepojas ar pirmizrādes vietu.

Kopumā izrādē ir 21 muzikālais skaņdarbs un, protams, bija nepieciešams iestudēt horeogrāfiju. Tam komandā aicināja horeogrāfu Kirilu Burlovu no Londonas. Lai aktieri kustības iemācītos, veidoja vairākas teātra deju nometnes. Burlovs Latvijas Radio skaidro, ka horeogrāfiju šai izrādei nemaz nav bijis viegli izveidot, kā arī nav bijis viegli horeogrāfiju uzvest. Visvairāk strādāts pie tā, lai kustības izskatās dabīgi un organiski.

Kirils ļoti priecājas, ka latviešiem Lielbritānijā ir iespējas kopā radīt kultūru un ka kopumā ļoti aizņemtie cilvēki spēj atrast laiku, lai veidotu izrādes dzimtajā valodā. Tam piekrīt arī tērpu māksliniece Santa Siliņa. Viņa ikdienā dzīvo Īrijas galvaspilsētā Dublinā, tāpēc lielāko daļu darba aizvadīja caur datoru. Uzdevums izveidot tērpus nebija viegls, jo stāsts ir par impēriju, kurā, protams, ir arī greznība.

Tā kā Birmingemas mazajam teātrim nav savs teātris, sava skatuve, tad tērpi kalpo arī kā scenogrāfijas elements, jo izrādes notiek dažādās vietās un pārvest skatuves objektus būtu sarežģīti. Tērpu mākslinieces Santas dzīvesvietā Dublinā pirmizrāde notiks 7.maijā.